ناشنوایان قادر به مکالمه با تلفن همراه خواهند بود

0
دسته بندی : موبایل
جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : 18870 بار

اپراتور ایرانسل در جدیدترین خدمات خود، سرویس ویژه ای برای ناشنوایان و کم شنوایان در نظر گرفته است که از طریق آن قادر خواهند بود به مکالمات صوتی پاسخ دهند.

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف و روی کار آمدن ابزار ارتباط جمعی نباید افراد ناتوان و کم توان را برای استفاده از این ابزار فراموش کرد چرا که این افراد بی شک بخش مهمی از جامعه بوده که دارای توانایی های بسیاری حتی در مقایسه با افراد سالم می باشند. یکی از جمله تکنولوژی هایی که امروزه به طور مداوم از آن استفاده میکنیم و تبدیل به ضروریات زندگی افراد شده است استفاده از گوشی های هوشمند می باشد،بدون شک پاسخ به تماس های صوتی افراد برای این قشر جامعه دشوار خواهد بود حال این که فرد تماس گیرنده از شرایط عمومی او بی خبر باشد.

در جدیدترین خدمات ایرانسل به مشترکین، این اپراتور افرادی را که برای مکالمه با آن‌ها تماس می‌گیرند، به سمت ارتباط از طریق پیامک می برد. این خدمت جدید ایرانسل برای کم شنوایان و ناشنوایان رایگان بوده و در صورت فعال سازی آن یک پیام صوتی مبنی بر اینکه پذیرنده تماس ناشنوا و کم‌شنوا است برای فرد تماس‌گیرنده پخش می‌شود و او می‌تواند از طریق ارسال پیامک ارتباط را ادامه دهد. این سرویس جدید علاوه بر ارسال پیام صوتی قادر خواهد بود پیام مربوط به کم شنوایان و ناشنوایان را نیز به صورت پیامک به شرح: «سلام، شما با یک فرد ناشنوا یا کم‌شنوا تماس گرفته‌اید. در صورت تمایل، لطفا برای برقراری ارتباط، از طریق پیامک اقدام فرمایید»، برای فرد تماس گیرنده ارسال کند. 

روش فعال سازی سرویس«آوای ناشنوا» با ارسال عدد ۴۴ به شماره ۷۵۷۵ بوده و نیز روش فعالسازی سرویس پیام متنی ویژه ناشنوایان نیز با ارسال پیام «deaf» به شماره ۸۵۸۵ می باشد. حال باید در جهت خدمت رسانی به افراد ناشنوا و کم شنوا منتظر خدمات جدید تر از دیگر اپراتور ها نیز باشیم.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.