شارژ باتری جاودانه!

0
دسته بندی : موبایل
شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : 16926 بار

بسیاری اوقات ممکن است باتری گوشی تان در زمانی که به آن احتیاج دارید تمام شود و به جرات میتوان گفت تقریبا همه ما حداقل یکبار به دام این دردسر افتادیم، حال دانشمندان با استفاده از انرژی جاذبه توانسته اند این مشکل را حل کنند.

همانطور که میدانید، این روزها بحث تکنولوژی رشد سرسام آوری را به دنبال خود دارد و چه بهتر اگر باتری ها نیز تغییر اساسی داشته باشند، تلاش های بسیاری برای متحول کردن این فناوری وجود داشته که خیلی از آن ها به نتیجه نرسیدند، اما دانشمندان ماساچوست ایده شان را به واقعیت نزدیک کرده اند!

به تازگی مقاله ای در مجله Energy A Enviromental Science منتشر شده و عنوان این مقاله، یک باتری سیال با هدررفتگی پایین انرژی و مبتنی بر تامین انرژی از جاذبه» است. باید گفت که این خبر برای همه ما خبر خوشی است، البته این را هم باید در نظر داشت که ایده این باتری یا همان باتری های(سیال) ایده جدیدی نیستو ابداع این باتری ها به سال 1970 بر میگردد.

ایده اصلی این است که این باتری ها از الکترود های مثبت ومنفی که در مایع وجود دارند استفاده میکنند و با یک ماده غشا مااند از یکدیگر جدا میشوند، اما تمامی این باتری ها یک مشکل داشتند، آنها به یک سیستم  پیچیده و گران‌قیمت از مخزن‌ها، پمپ‌ها و سوپاپ‌ها تجهیز شده بودند که امکان انتقال عناصر شیمیمایی داخل سیستم به راحتی  فراهم شود.

اما سیستمی که دانشمندان ماساچوست برای این باتری ها در نظر گرفته اند، این سیستم پیچیده و گران قیمت را بسیار ساده تر کرده و نیاز به پمپ ها را در این سیستم از بین برده است، و اما تنها خبر بد این است که دانشمندان ارشد این گروه پیش‌بینی کرده اند که این باتری هنوز فاصله زیادی تا تولید به صورت انبوه دارند، همچنین قرار است تا این باتری ابتدا در یک خودرو مورد آزمایش قرار گیرد و امیدوارند که در نهایت به استفاده از این فناوری در انواع محصولات صنایع مختلف برسند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.