پلی استیشن 3 از رده خارج میشود

0
دسته بندی : تکنولوژی
جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۰۴ ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : 3775 بار

کنسول فوق العاده محبوب و با کیفیت پلی استیشن 3، دستگاهی بود که به نوبه خود کمپانی سونی را تا امروز رو سفید کرد و اما پس از یک دهه سونی قصد دارد تولید این کنسول که زمانی رقیب سرسخت کنسول ایکس باکس 360 بوده را متوقف کند.

پایان پلی استیشن 3

سونی اعلام کرده که بر اساس زمان بندی که برای هر کدام از محصولات خود در نظر دارد، قصد بر آن دارد تا به پروژه تولید پلی استیشن 3 خاتمه دهد.

اما قضیه به همینجا ختم نمیشود، اینکه سونی تولید این کنسول را متوقف میکند به معنای آن نیست که فروشش و یا خدمات مربوط به این کنسول خاتمه پیدا خواهد کرد.

نگاهی به پلی استیشن 3

اگر به یاد داشته باشید هنگامی که پلی استیشن 3 در سال 2006 وارد بازار جهانی شد، برزیل به دلایلی تا سال 2010 از ورود این کنسول به کشور خودداری می کرد.

پس نمیتوان انتظار داشت کشورهایی که با تاخیر این محصول را پذیرفته اند دست از فروش آن بردارند و همچنان باید انتظار داشته باشیم که این کنسول در کشورهایی نظیر برزیل به فروش برسد.

به جرات میتوان گفت که دو کنسول پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 اگر چه هم اکنون جز کنسول های بازنشسته به حساب می آیند، اما در تحولاتی که در عرصه تکنولوزی و گیم به وجود آمد بسیار دخیل بوده اند، این دو کنسول به ترتیب در جایگاه های چهارم و پنجم دنیا قرار گرفته اند.

تقریبا هنگامی که این کنسول به تازگی وارد بازار شده بود، بسیاری از طرفداران آن از قیمت بالای آن شاکی بودند، اما با این وجود پلی استیشن 3 توانست با بازی هایی نظیر(The Last of us) و یا (Little Big Planet) محبوبیت زیادی کسب کند و تا حدودی از خشم طرفداران خود کم کند.

سونی که از فروش این محصول بسیار خرسند شده بود نیز، در سال 2009 یک مدل اسلیم از آن با نام Slim model launched و در سال 2012 نیز مدل Super Slim edition از پلی استیشن 3 را به بازار عرضه کرد.

باید گفت که این کنسول در نوع خود یک پرچمدار به تمام عیار و شکست ناپذیر بوده است و باید دید که توقف تولید آن از چه کشورهایی آغاز خواهد شد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.