امکانات جالب و مفید نسخه جدید تلگرام ورژن 3.16

0
دسته بندی : موبایل
چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : 22648 بار

لحظاتی پیش آخرین نسخه‌ی  تلگرام، ورژن 3.16 منتشر شد در این نسخه قابلیتهای بسیار جالبی مثل حذف پیام، استیکر یا اموجی‌های ارسال شده، به خاطر سپردن محل اسکرول، گزارش ریز مصرف دیتا، اموجی‌های جدید و موارد دیگر به این نرم افزار محبوب اضافه شده است. 

در این نسخه جدید که میتوان آن را بهترین آپدیت تلگرام نامید علاوه بر تغییرات مختلف، سرانجام شاهد اضافه شدن ۲ مورد از مهم‌ترین درخواست‌های کاربران از جمله حذف پیام‌های فرستاده شده و به خاطر سپرده شدن مکان اسکرول هستیم.

حتما برای شما هم بارها پیش آمده که پیامی را اشتباها برای کسی ارسال کنید و یا بعد از ارسال آن از پیامتان پشیمان شوید در نسخه قبلی شما فقط توانایی ویرایش پیام ارسال شده را داشتید و نوتیفیکیشن ارسال پیام شما به شخص مورد نظر ارسال میشد اما در این نسخه شما میتوانید تمامی پیام های ارسالی خود را حذف کنید بدون این که نوتیفیکیشن برای شخص دریافت کننده ارسال شود و متوجه این شود که شما برای او پیامی فرستادید! شما امکان حذف پیامهای خود را فقط تا 2 روز دارید.

قابلیت جالب دیگری که به تلگرام بعد از درخواستهای زیاد کاربرانش اضافه شد به خاطر سپردن مکان اسکرول بعد از خروج است! 

در نسخه قبلی زمانی که مشغول خواندن پیامهای ارسالی در یک گروه یا کانال بودید بعد از خروج شما از آن به هر دلیلی، می بایست دوباره از اول به دنبال پیامها می گشتید اما در این نسخه جدید اسکرول بعد از خروج در همان مکان قبلی باقی خواهد ماند.

از جمله مشکلات اینترنت های امروزی مصرف سریع حجم است که همیشه این سوال را در ذهن مخاطب ایجاد میکند که "چقدر زود تموم شد؟" در این نسخه شما میتوانید گزارشی از ریز مصرف دیتا را از تلگرام دریافت کنید حتی میتوانید این گزارش را به ریز و بطور جداگانه برای عکس، فیلم، ویدئو، صداها و ... مشاهده کنید.

از دیگر مشکلات نسخه های قبلی تلگرام ینک دادن به یک آیدی، گروه یا کانال بود که حتما می بایست با آدرس telegram.me قرار می گرفت که در این نسخه نیازی به این لینک نبوده و به شکل t.me/user میتوانید لینک خود را به اشتراک بگذارید.

در این نسخه میتوانید همزمان با جابه جا کردن اسکرول تاریخ پیامها را بصورت شناور ببینید.

اموجی های جدیدی که به اندروید اضافه شدند در این نسخه جدید به تلگرام نیز اضافه شدند. 

از قابلیتهای جدید دیگر تلگرام می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • پشتیبانی از Gboard اپلیکیشن کیبورد گوگل و امکان ارسال مستقیم گیف از کیبورد
  • اضافه شدن منوی کاربری و چت‌های اخیر به HomeScreen اندروید ۷
  • اضافه شدن فایل‌هایی که اخیرا دانلود کرده‌اید به صفحه‌ی اشتراک گذاری فایل (برای استفاده راحت‌تر و سریع تر)

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.