اندروید سیستم عامل محبوب کاربران اینترنت

0
دسته بندی : تکنولوژی
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 2161 بار

اندروید طبق آخرین آمار موسسه Stat Counter سیستم عامل اندروید توانسته گوی سبقت را از رقیب خود یعنی ویندوز مایکروسافت گرفته و به محبوب ترین سیستک عامل در میان کاربران فضای مجازی بدل شود.

سیستم عامل اندروید با توجه به آمارهای استخراج شده مربوط به تعداد کاربران توانسته در ماه مارس با اختلاف کمی از دیگر رقیبانش پیشی بگیرد. شاید بتوان دلیل اصلی این اختلاف را بخاطر وجود گجت های مبتنی بر این دو سیستم عامل خواند که در سال‌های اخیر شکاف بزرگی بین آن‌ها ایجاد شده است. طبق آخرین تحقیقات آمار گجت هایی که مبتنی بر سیستم عامل اندروید در هر سال تولید شده اند بیش از یک میلیارد بوده این در حالیست که تعداد پی‌سی‌های ویندوز عرضه‌شده به بازار به ازای هر سال از مرز ۲۰۰ میلیون دستگاه تجاوز نمی‌کند. 

موسسه Stat Counter توانسته بود آمار مربوط به پیشی گرفتن مرورگر کروم از اینترنت اکسپلورر مایکروسافت را ارائه دهد.

یکی دیگر از دلایل این برتری محبوبیت استفاده از گوشی های هوشمند برای وبگردی و حضور در دنیای مجازی می باشد، با پیشرفت تکنولوژی به مرور زمان سبک وسیاق زندگی تغییر می کند و دستخوش استفاده از تکنولوژی های جدید می شود حال اینکه این ابزارهای تکنولوژی نیز خود تحت تاثیر این تغییر و تحولات قرار می گیرند به طوریکه اکنون شاهد فاصله گرفتن کاربران از کامیپیوترها ( پی سی) هستیم که در کشورهای در حال توسعه و نسبتاً فقیر به شدت صدق می کند، حتی گاهی می توان دید که کاربران برای اولین بار استفاده از اینترنت را به وسیله گوشی های هوشمند خود تجربه می کنند. 

این آمار بر اساس مطالعه بر روی کاربران ۲.۵ میلیون وب‌ سایت به عنوان جامعه آماری بدست آمده است. البته شاید بتوان بر این آمار ایرادهایی هم وارد دانست از جمله اینکه در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، بخشی از به‌کارگیری اینترنت با استفاده از اپلیکیشن‌ها انجام می‌‌پذیرد که خود باعث بیشتر شدن آمار استفاده از سیستم عامل اندروید خواهد شد. 

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.