سنسور تشخیص چهره نقطه قوت یا ضعف؟

0
دسته بندی : موبایل
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۵:۱۰
تعداد بازدید : 10993 بار

سنسور تشخیص چهره یکی از جدیدترین تکنولوژی های مورد استفاده در گوشی های هوشمند از جمله گلکسی اس 8 متعلق به شرکت سامسونگ می باشد.

سنسور تشخیص چهره قابلیت باز کردن گوشی های هوشمند را از طرق ساده تری به کاربران می دهد، معمولاً استفاده از اثر انگشت و یا ورود پین کد می تواند دشواری هایی برای کاربران ایجاد کنند اما این تکنولوژی جدید با بهره گیری از اندازه و فرم چهره هر کاربر اقدام به بازگشایی گوشی های هوشمند می نماید اما این روش تا چقدر امنیت را برای کاربران فراهم کرده است؟ این روش می تواند با استفاده از عکس مخاطب به راحتی فریب بخورد که می‌تواند منجر به تضعیف موضع کاربران در برخورداری از قوانین شهروندی آمریکا شود.  بر اساس متمم پنجم قوانین شهروندی ایالات متحده‌ی آمریکا، شهروندان در صورت وارد شدن اتهام به دلیل ارتکاب جرم، می‌توانند از ارائه اطلاعاتی که جرم آن‌ها را ثابت کند، خودداری کنند. ارائه‌ی رمز عبور گوشی هوشمند یکی از مواردی است که کاربران می‌توانند در چنین شرایطی از ارائه‌ی آن پرهیز کنند. اما به گفته‌ی متخصصان حقوقی، استفاده از سنسور‌هایی نظیر اثر انگشت، تشخیص عنبیه یا شناسایی چهره، این اجازه را به کاربران نمی‌دهد.

این مورد می تواند در مورد حسگر تشخیص عنبیه نیز صدق کند به این ترتیب در صورت عدم ارائه اطلاعات موجود در گوشی، پلیس به راحتی می تواند با قرار دادن گوشی جلوی صورت متهم اقدام به بازگشایی گوشی هوشمند وی کنند و به راحتی مشغول به جستجو در اطلاعات شخصی وی شوند. به این روش، نهادهای امنیتی بدون زیر پا گذاشتن قوانین، می‌توانند به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی داشته باشند.

حال باید منتظر بازخورد استفاده از این روش در گلکسی اس 8 در کشورهای مختلف من جمله آمریکا باشیم، شاید این حسگر که انقلابی جدید در تکنولوژی گوشی های هوشمند است طبعات منفی از خود برجای گذارد و باعث عدم استقبال از آن شود!!!!

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.