سامسونگ محکوم به نقض قانون کپی رایت

0
دسته بندی : موبایل
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 11194 بار

شرکت هواوی در جدیدترین دعوی خود که در ماه می سال گذشته علیه شرکت سامسونگ انجام داده بود توانست این حریف خود را محکوم و متحمل پرداخت غرامت ۸۰ میلیون یوان برابر با ۱۱.۶ میلیون دلار کرد.

سامسونگ در دعوی حقوقی مبنی بر نقض مالکیت معنوی و پتنت هواوی در دادگاه شهر کوانژو سه شعبه‌ی این شرکت با رای نهایی دادگاه مجبور به پرداخت غرامت شده اند. این سه شعبه، باید غرامت اعلام‌ شده را به شرکت Huawei Device Co Limitedd پرداخت کنند که واحد دستگاه‌ های هوشمند هواوی است. خبر اعلام‌ شده برای اولین بار در وب‌ سایت روزنامه دولتی کوانژو منتشر شده است. این اولین پیروزی هواوی در دعواهای متعددی است که علیه شرکت کره‌‌ای ارائه کرده است، اکنون با توجه به برنده شدن شرکت هواوی باید منتظر بازخورد شرکت سامسونگ باشیم که در آخرین اظهارات خود اعلام کرده است که در خصوص پاسخ به این حکم، پس از بررسی و مرور کامل آن، اعلام نظر خواهد کرد این در حالیست که سامسونگ در این دادگاه شکایتی مشابه به خاطر نقض حقوق مالکیت معنوی علیه هواوی مطرح کرده است. 

یک سخنگوی هواوی گفته است که این شرکت از حکم اعلام‌شده توسط دادگاه استقبال می‌کند. شکایت هواوی، شامل ادعای حقوقی علیه شرکت Samsung China Investment Co Limited در کوانژو است، شعبه‌هایی در شهرهای هویژو و تیانجین نیز مورد شکایت این شرکت قرار گرفته‌اند.

اما موضوع اصلی این شکایات و بحث های داغ بر سر فروش بیش از ۲۰ نوع گوشی هوشمند و تبلت سامسونگ است که طبق ادعای هواوی، قوانین پتنت این شرکت را نقض کرده‌اند. این ادعا، فروش ۳۰ میلیون محصول به ارزش ۱۲.۷ میلیارد دلار را شامل می‌شود. در میان این محصولات، گوشی هوشمند گلکسی اس 7 نیز به چشم می‌خورد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.