نشانه های عملکرد غیر طبیعی کبدتان را بشناسید

0
دسته بندی : پزشکی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۱۸:۰۳
تعداد بازدید : 4151 بار

بسیاری از نشانه های جسمی میتواند خبر از وجود یک عارضه یا مشکلی در بدن شما باشد، با شناسایی این نشانه میتوانید صدای بدنتان را شنیده و دوره ی درمان را قبل از دیر شدن آغاز کنید.

کبد، یکی از نقاط مهم و البته حساس بدن میباشد که نقش آن تجزیه مواد غذایی بعد از روده و دفع سموم میباشد. یکی از مشکلات این عضو از بدن انسان این است که این عضو به نوعی در مواجهه با عارضه، درد و یا رفلکس خاصی را از خود نشان نمیدهد، اما با این وجود نشانه های کوچکی میتواند مشکل این عضو را به کما خبر دهد.

یکی از نشانه های عارضه ی کبدی، زرد شدن چشم است. زرد شدن چشم ها میتواند یکی از نشانه های عدم کارکرد صحیح کبد باشد، همچنین باید گفت که این نشانه یکی از شایع ترین نشانه ها در خصوص عرضه کبدی است. ماده ای زرد رنگ که "بیلی روبین" نام دارد توسط کبد شکسته شده و از بدن دفع میشود اما هنگامی که کبد با مشکل مواجه باشد، این ماده در بدن باقی مانده و چشم ها را به رنگ زرد در می آورد.

یکی دیگر از این نشانه ها، پر شدن ناگهانی شکم از آب است، اگر شکمتان به طور نگهانی پر از آب شود میتواند این نشانه هشدار دهنده ای بیش از یک نفخ ساده باشد، در چنین زمانی بهتر است هر چه سریع تر به یک متخصص مراجعه کنید، فراموش نکنید که همین نشانه های کوچک و به اصطلاح ساده، در صورت عدم پیگیری میتوانند برای شما مرگبار باشند.

یکی از نشانه های مشکل کبد، احساس خارش به صورت دائم است، بله! شاید باورش برای شما سخت باشد اما همین نشانه که ممکن است ناشی از نمک صفرا یا زرد آب باشد، میتواند صدمات جدی برای کبدتان به همراه داشته باشد.

خستگی یکی دیگر از این نشانه ها است، اگر همیشه احساس خستگی میکنید، نشانه ای از عملکرد نادرست بدنتان است و این عملکرد میتواند به کبد مرتبط باشد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.