پرندگان مهاجربه هواپیمایی در فرودگاه امام برخوردند

0
دسته بندی : حوادث
شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : 1358 بار

هواپیمای بویینگ ایرلاین هوایی لوفت هانزا در روز یکشنبه 20 فروردین هنگامی که قصد فرود در باند بین المللی فرودگاه امام خمینی را داشت، مورد اصابت پرندگان مهاجر قرار گرفت.

به نقل از سایت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)،"کوروش فتاحی" افزود:

"از تمامی مسافرین این پرواز به خوبی پذیرایی شده و توسط ایرلاین های دیگر نیز، در حال جابجایی اند."

هر ساله چنین حوادثی در تمامی دنیا باعث آسیب و خسارت دیدن هواپیماها شده و در بعضی از موارد نیز همین حوادث کوچک باعث اتفاقات ناگواری میشود. برخورد پرندگان با موتور هواپیما در بعضی از موارد، حتی میتواند باعث از کار افتادن و یا منفجر شدن موتور هواپیما شود.

لازم به ذکر است که به هواپیمای ذکر شده آسیب جدی وارد نشده و هم اکنون در دست تعمیر میباشد، علاوه بر این، جالب است بدانید که فرودگاه امام خمینی(ره)، به دلیل موقعیت جغرافی اش عاری از زیستگاه پرندگان با تعداد بالاست، به همین دلیل چنین مواردی در این فرودگاه به صورت بسیار محدود و نادر اتفاق می افتد.

جناب فتاحی تایید کرد: اگر چه چنین حوادث و مشکلاتی در این فرودگاه بسیار کم و محدود است، اما قطعا برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی، تمهیدهایی به زودی اندیشیده خواهد شد.

 باید در نظر داشت که با تمامی این وجود، برخورد پرندگان با هواپیماها به مشکلی برای تمام هواپیماها و فرودگاه های دنیا  تبدیل شده است، پرندگانی مانند مرغابی ها و یا پرندگان دیگر که به صورت دسته جمعی پرواز یا مهاجرت میکنند، معمولا عامل چنین حوادثی هستند. نکته جالب این است که طبق گزارشات، به نظر میرسد که مسیر مهاجرات این پرندگان از فرودگاه امام (ره) بوده است.

گفته میشود هواپیمای مذکور، دچار آسیب جزیی در چند جا از بدنه خود شده است، باید دید که در آینده شرکت های هواپیما رانی و فرودگاه ها چه چاره ای برای چنین معضلاتی پیدا میکنند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.