تماس صوتی تلگرام در ایران

0
دسته بندی : موبایل
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : 12291 بار

تماس صوتی تلگرام بالاخره پس از جنجال های بسیاری که به راه انداخته بود برای ایرانیان نیز قابل دسترس شد، اما برای فعال سازی این امکان جدید باید چه ابزارهایی را در دسترس داشته باشیم؟

با نگاهی به اپلیکیشن تلگرام خود خواهید دید که عکسی مثل تلفن بر روی قسمت راست بالای پروفایل کاربرانتان قرار گرفته است که به معنی باز شدناین سرویس برای ایرانیان است اما نکته جالب و عجیب این است که برای به راه انداختن این سرویس نیازمند دریافت یک تماس صوتی از طریق تلگرام از یک شماره ایرانی هستید در ضمن باید تلگرام خود را به نسخه 3.18.1 بروز رسانی کنید.

 

بعد از انجام عملیات فوق کافیست به صفحه‌ی پروفایل کاربر مورد نظر و گزینه‌ی Call را فشار دهید. با لمس این گزینه، اگر شخص مقابل تلگرام خود را به روز کرده باشد و همچنین اگر امکان دریافت تماس صوتی را برای اکانت خود خاموش نکرده باشد تماس شما با وی برقرار خواهد شد و می‌توانید با او به گفتگو بپردازید. در غیر این صورت پیامی مبنی بر آپدیت نبودن تلگرام شخص مقابل، یا عدم اجازه‌ی او برای برقراری تماس صوتی مواجه خواهید شد، به همین راحتی می توانید از طریق امواج وای فای اقدام به برقراری تماس های صوتی کنید. البته مسلماً کیفیت این قبیل تماس ها با ضعف و کم و کاستی های روبروست، از جمله آن تاخیر در دریافت و ارسال صدا می باشد که به سرعت اینترنت شما وابسته است. اما از محاسن آن می توان به عدم نیاز به شماره تلفن کاربر برای تماس اشاره کرداگر تنها آیدی یک کاربر را دارید نیز می توانید با او تماس صوتی برقرار کنید و نیز در تستی که با اینترنت ۲ مگابیت انجام دادیم ۱ دقیقه تماس صوتی، حدودا ۳۶۰ کیلوبایت حجم مصرف کرد (۲۰۰ کیلوبایت صدای ارسالی و ۱۶۰ کیلوبایت صدای دریافتی) که مقدار اندک و به صرفه‌ای به حساب می‌آید.

بعد از آن که مکالمه برقرار شود، سه آیکون به صفحه‌ی تماس اضافه خواهد شد. توسط آیکون اول می‌توانید صدای میکروفون را قطع کنید. توسط آیکون دوم می‌توانید صدای شخص مقابل را به بلندگوی گوشی انتقال دهید و توسط آیکون سوم نیز می‌توانید در حین گفتگوی صوتی، به صفحه‌ی چت بازگردید. بعد از قطع گفتگوی آنلاین، پنجره‌ای برای شما نمایش داده خواهد شد که شما می‌توانید بنا به رضایت یا عدم رضایت خود از کیفیت یا سرعت رد و بدل شدن صدا، از ۱ تا ۵ ستاره به مکالمه‌ی خود امتیاز دهید تا تلگرام قادر به کنترل کیفی خدمات صوتی خود در آینده باشد.رمزنگاری محبوب و ایمن End-to-End که پیش از این، در سکرت چت‌های تلگرام به کار رفته بود، در مکالمات صوتی این اپلیکیشن نیز حضور خواهد داشت.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.