تماس صوتی تلگرام خارج از دسترس ایرانیان

0
دسته بندی : موبایل
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 11074 بار

تماس صوتی تلگرام، اپلیکیشن گوشی های هوشمند در ظهر روز دوشنبه مورخ 1396/01/28 پس از حدود 4 روز از دسترس کاربران ایرانی خارج شد.  

تماس صوتی تلگرام که از شامگاه پنجشنبه برای کاربران ایرانی فعال شده بود و سر و صدای زیادی به پا کرده بود ظهر روز دوشنبه به دستور قضایی از دسترس خارج شد این خبر توسط مدیرعامل زیرساخت (معاون وزیر ارتباطات) و مدیران اپراتورها نیز تأیید شده است. 

این قطعی در پی دستور قضایی که برای اپراتورهای همراه و ثابت ارسال شده است، بوجود آمد که طی آن، این شرکت‌ها می بایست نسبت به مسدود کردن تماس صوتی رایگان تلگرام اقدام می کردند، اما هنوز از علت و چند چون قضیه اطلاعاتی در دسترس نیست و دلیل آن نیز محرمانه بودن این دستور قضایی ابلاغ شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، روز گذشته حکم قضایی برای ۲۰ شرکت ارائه کننده خدمات دسترسی، ارسال شده است تا این سرویس را از دسترسی کاربران خارج کنند.

تلگرام از جمله اپلیکیشن های ارتباط اجتماعی برای گوشی های هوشمند است که از محبوبیت زیادی در بین ایرانیان برخوردار است به طوری که بیش از نیمی از پهنای باند کشور صرف این اپلیکیشن می شود مدت زمان زیادی از تولد این اپ نمی گذرد. این اپلیکیشن روز به روز در پی بهتر کردن کیفیت و ابزاهای خود است که در این رابطه اقدام به اضافه کردن امکان برقراری تماس رایگان کرده است، دلیل محبوبیت این اپلیکیشن هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است اما میزان کاربران ایرانی آن به مراتب بیشتر از سایر کشورهاست. اپلیکیشن های موبایلی دیگری نیز برای استفاده در اختیار کاربران دارای سیستم عامل اندروید و ios وجود دارد که شاید بتوانند جای تلگرام را بگیرند. 

باید دید مدیران محترم و مراجع قضایی در این رابطه چه ترتیبی اتخاذ خواهند کرد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.