رفرش گوشی به چه معناست؟

0
دسته بندی : موبایل
شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : 10695 بار

اگر طی این چند وقت به مراکز فروش موبایل و اسمارت فون ها سر زده باشید، یکی از کلماتی که از طرف فروشگاه ها و یا مردم با آن مواجه میشوید وازه"رفرش" میباشد.

این واژه در واقع، به معنای تقلبی و کارکرده بودن گوشی است، در واقع این واژه به معنای بازسازی کالای مورد نظر از طرف شرکت اصلی است که سبب میشود که محصولی که دارای نقص جزیی باشد، باسازی شده و با قیمت پایین تری به فروش برسد، اما در ایران معنی این کلمه کاملا فرق میکند، واژه رفرش اینجا هنگام خرید و فروش گوشی دست دوم بازسازی شده به جای گوشی نو به کار میرود. یعنی کالایی که خرید میکنید، بعد از تعمیراتی شامل تعمیرات سخت افزاری، تعویض قاب، تعویض باتری و... به عنوان یک گوشی نو فروخته میشود.

قاعدتاً در مورد گوشی های رفرش شده جای نگرانی آنچنانی وجود ندارد اما باید بدانید که این واژه در کشورها معنای مختلفی میدهد. در کشورهای پیشرفته کالای دارای نقض پس از ورود به بازار، به دلیل احترام به مشتری با قیمت پایین تری فروخته میشود، اما در کشورهای دیگر این کلمه تنها شامل حال مشکلات فنی و سخت افزاری گوشی ها میباشد. اگر قصد خرید موبایل دارید و یک موبایل رفرش شده به شما پیشنهاد شده از خرید آن نگران نباشید، چرا که این محصولات از سوی کمپانی سازنده آن نوسازی شده و کالای مورد نظر مشکلی ندارد.

گوشی های رفرش شده عمدتاً به صورت واردات داخل کشور میشوند و تقریبا تمامی آنها دارای خدمات پس از فروش 2 یا 3 ماهه هستند. باید گفت از هر نظر این گوشی ها قابل اعتماد هستند، اما باید در نظر داشته باشید که متاسفانه این گوشی ها به صورت غیرقانونی وارد کشور میشود و به عنوان یک کالای نو به مشتری عرضه میگردد، حجم این محصولات در ایران زیاد میباشد و حتی برخی از مشتریان نیز این محصولات را با دید یک کالای نو میخرند، در حالی که یک گوشی رفرش شده در دست دارند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.