رفتارهایی که باعث اخراج شما از محل کارتان میشود

0
دسته بندی : اجتماعی
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : 1569 بار

هیچ انسانی کامل نیست و همه ما عادات بدی را در خود داریم، اما بعضی از ما ممکن است یکسری رفتارهای مشکل ساز داشته باشیم که این رفتارها ممکن است بر محیط کاری ما تاثیر منفی بگذارد.

همه ما عادات بدی را در رفتار و وجود خود داریم اما یکی از دلایل واضحی که هنوز در مقابل ترک این رفتارهای بد جبهه میگیریم، ترس از تغییر کردن است. طبیعی است که برای تمامی ما انسان ها تغییر نگران کننده است، اما در چنین روزگاری که دنیا هرروز مارا به یک چالش جدید دعوت میکند، موجبور به وفق دادن خودمان با شرایط هستیم. یکی از دلهره آورترین تغییرات، تغییر در محل کار است اما ما نیز مجبوریکم با آن کنار بیاییم، چرا که مقاومت در برابر این تغییرات بسیار خطرناک است و میتواند موقعیت شغلی شما را به خطر بیندازد.

یکی از معضلاتی که تقریبا تمام ما با آن مواجه شدیم این است"این وظیفه من نیست!" جمله ای که ممکن است برای موقعیت شغلی ما بسیار خطرناک باشد، بیاد داشته باشید که شما استخدام شده اید تا کارهایی که مدیرتان میگوید را انجام دهید، پس ممانعت از انجام دستورات مافوق قطعا نتایج خوبی را به دنبال نخواهد داشت.

یکی دیگر از معضلات محیط کاری، خراب شدن روابط بین شما با همکارانتان و یا شما با مافوق تان است. تاکید میکنم به هیچ عنوان در محیط کاری "کسی را از دست خود نرنجانید" این یکی از عواملی است که میتواند باعث ناراحتی شما و اطرافیانتان بشود، چشم و هم چشمی، غیبت، رقابت نادرست و ... جزو این دسته از رفتارها قرار میگیرند.

هنگامی که رییس شما در دفتر کارش حضور ندارد چه میکنید؟ خیلی از ما در دل خود میگوییم معلوم است! با خیال راحت استراحت میکنم، اما این دقیقا یکی از همان رفتارها و عادات بد میباشد، به یاد داشته باشید اینکه کسی شما را نگاه نمیکند به این معنی نیست که شما باید از فرصت سواستفاده کنید، در چنین مواقعی سعی کنید به جای استراحت، بر کارو نتیجه نهایی خود بیشتر تمرکز کنید و با انجام دادن درست و به موقع کارها رییس خود را غافلگیر کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.