اکانت شخصی مدیرعامل گوگل هک شد!

0
دسته بندی : تکنولوژی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۰۷ ۱۷:۱۵
تعداد بازدید : 2130 بار

این بار هکرها به قصد تازه ای وارد عمل شدند، تقریبا چند روز پیش اکانت مدیرعامل گوگل یعنی آقای ساندرا پیچای در وب سایت Quora مورد حمله یک گروه هکر قرار گرفت.

باید گفت که هم اکنون وی، به آخرین شخصیت در حوزه تکنولوژی مبدل شده است که دسترسی شخصی اش توسط گروه Our mine از دسترس خارج گردیده است. امروز نه تنها شاهد هک شدن اکانت شخصی یکی از شخصیتهای بزرگ در زمینه تکنولوژی هستیم، بلکه متاسفانه باید گفت کمتر از یک ماه پیش، دسترسی شخصی افرادی دیگر همچون مارک زاکربرگ مدیر عامل شرکت فیسبوک و دنیل اک، مدیر عامل اسپاتیفای، مورد حمله از طرف همین تیم قرار گرفتند.

جالب اینجاست که دسترسی هکرها به اکانت ساندرا پیچای زمانی مشخص شد که توییتی از اکانت رسمی وی ارسال شد و حاوی یک لینک به پست های پیچای در Quora  بود. با تمامی اینها، برخلاف قضیه  مربوط به دنیل اک، هکرها ظاهرا قدرت دسترسی به توییتر پیچای را نداشته اند و در عوض از قابلیت توییت خودکار Quora برای ارسال این خبر به چیزی در حدود نیم میلیون طرفدار پیچای استفاده کرده اند.

این گروه مرموز که به اسم OurMine شناخته میشوند، ظاهرا از یکسری روش های متفاوت نسبت به دیگر هکرها بهره میبرند. این گروه تا به اینجای فعالیتشان، برخلاف دیگر هکرها، پس از دسترسی به اکانت موردنظرشان اقدام به حذف اکانت نمیکنند، بلکه به فردی که اطلاعات شخصی اش هک شده میگوید که در حال (بررسی امنیتی) بوده و برای ارتقای امنیتی لازم است که با این تیم از طرف شخص ارتباط برقرار گردد. این گروه حتی به مردم عادی نیز سرویس هایی را ارائه میکند که افراد میتوانند با پرداخت مبالغی تا سقف 5000 دلار از امنیت در شبکه های اجتماعی بهره برده و خیالشان را در برابر آسیب پذیری های احتمالی راحت کنند.

مشخص نیست که پیچای برای دسترسی مجدد به اکانت خود مبلغی را به OurMine پرداخت کرده یا نه، اما چند ساعت بعد از وقوع این اتفاق، پست های سایت Quora و توییت های خودکار حذف شدند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.