دانشمندان موفق به ساخت نسل جدید باتری شدند

0
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 2063 بار

دانشمندان این بار به کمک تکنولوژی می آیند! تولید نسل جدیدی از باتری های خود شارژ شونده توسط محققین انقلابی جدید در عرصه تکنولوژی جهانی است.

محققان کمپانی خصوصی هایدرو-کِبِک و دانشکده مک گیل کانادا در طی آزمایشات مشترک خود اقدام به تولید نسل جدیدی از باتری های لیتیوم-یونی شده اند، این باتری ها خود شارژ شونده هستند و میتوانند تحولی در صنعت تکنولوژی ایجاد کنند.

دانشمندان برای ساخت این باتری ها از یک منبع انرژی نور استفاده کرده اند تا کاتودهای مرتبط با باتری را برانگیخته و باعث شارژ شدن باتری شوند. این فناوری قطعا به زودی توسعه پیدا خواهد کرد و در نتیجه در ابعاد گسترده مورد استفاده قرار میگیرد، با این نتایج میتوانیم روزی شاهد بر آن باشیم که اسمارت فون ها و دیگر محصولات مرتبط با فناوری از سیم شارژ بی نیاز خواهند شد.

باید گفت که فاز اول این پژوهش هم اکنون به اتمام رسیده است و در طی چند سال دیگر تا تکمیل فاز دوم این آزمایش زمان لازم است. همه میدانیم که در هر نسل از تکنولوژی، محصولات مرتبط روز به روز قوی تر میشوند و این فناوری، تنها یکی از پیشرفت های این تکنولوژی در چند سال اخیر است.

با تمامی اینها، موضوعی که دانشمندان کانادایی به آن پی برده اند این بوده است که این پژوهش هنوز در مراحل ابتدایی به سر میبرد و متاسفانه باید گفت که قرار نیست که این پژوهش تا چند سال دیگر در اسمارت فون هایی نظیر سامسونگ و آیفون دیده شود. با این حال همین آزمایشات قدم کوچکی به سوی به روز تر شدن محصولات تکنولوژی میباشد.

سوال این است که بعد از به اتمام رسیدن این پژوهش کمپانی های بزرگ میتوانند این فناوری ها را در محصولات خود استفاده کنند یا مشکل باتری ها همچنان موجب نارضایتی کاربران خواهد شد، این سوالی است که در طی چند سال آینده حتما به این سوال پاسخ داده خواهد شد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.