رد فیلترینگ سرویس لایو اینستا توسط وزارت ارتباطات

0
دسته بندی : موبایل
شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : 9948 بار

سرویس لایو اینستاگرام روز گذشته دچار مشکلاتی شد و کاربران در صورت اقدام به استفاده از این سرویس، در صفحه‌ی Checking باقی می ماندند.

اینستاگرام Instagram یک شبکه اجتماعی محبوب در بین کاربران فضای مجازی است که می توانند در آن اقدام به نشر عکس و فیلمهای کمتر از 60 ثانیه کننداین سرویس در سال 2010 راه اندازی شد. در سال 2012 فیسبوک اقدام به خرید سهام این شبکه اجتماعی به مبلغ یک میلیارد دلار نمود.در سال ۲۰۱۳ اینستاگرام ۲۳٪ رشد کرد در حالیکه فیس بوک بعنوان کمپانی مادر تنها ۳٪ رشد را تجربه کرد این در حالیست که اگر اینستاگرام همین رشد را حفظ کند، از فیس‌بوک بزرگتر خواهد شد.

سرویس لایو اینستاگرام از جمله ابزار این اپلیکیشن می باشد که با استقبال بسیار زیادی روبرو شد و تقریباً همه کاربران را به استفاده از آن سوق داد. در این امکان اینستاگرام شما قادر خواهید بود به صورت زنده اقدام به گرفتن فیلم و پخش آن برای فالوورهای خود کنید. استفاده از این ابزار در بین سلبریتی ها و افراد مشهور بسیار رواج پیدا کرده است اما افراد معمولی نیز از آن استفاده می کنند. روز گذشته اختلالاتی در برخی اپراتور‌ها و ISP‌-ها ایجاد شد که این مشکل سر و صداهای زیادی را به پا کرد و اخبار ضد و نقیضی در پی داشت. 

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شایعات فیلترینگ این سرویس را بی پایه و اساس خواند و هر گونه فیلترینگ لایو اینستا را تکذیب کرد. 

به گفته‌ی وی، اگر اختلالی در اجرای پخش زنده اینستاگرام رخ داده است، مربوط به سرورها این شبکه‌ی اجتماعی بوده و از داخل کشور تصمیمی برای فیلترینگ آن گرفته نشده است.

دیروز برخی از منابع خبری رسمی و غیر رسمی و همچنین برخی اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، از فیلتر شدن قابلیت لایو اینستاگرام به دستور قضایی اطلاع داده بودند.

 

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.