عادات مخصوص کارآفرینان موفق

0
دسته بندی : اقتصادی
شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : 1683 بار

وقتی نگاهی به طرز زندگی ثروتمندان و کارآفرینان موفق می اندازیم، همه آنان نقاط مثبت مشترکی را در خود و زندگیشان همواره نشان میدهند که در این بحث به آن میپردازیم.

اگر همواره به تاریخ بزرگان عرصه کارآفرینی نگاهی بندازیم، تمامی آنان در قدم اول خود هرگز تسلیم نشده اند.

در یک جلسه رموز موفقیت سخنران از حضار میپرسد: آیا شما توماس ادیسون را میشناسید؟ حاضرین با قاطعیت جواب میدهند: بله! سخنران میپرسد: استیو جابز چی؟ آنرا میشناسید؟ حاضرین فریاد میزنند بله! سخنران میپرسد: آیا مارک جیمی را میشناسید؟ بعد از چند لحظه سکوت، یکی از حاضرین میگوید: مارک جیمی دیگر کیست؟ ما اسم او را تا به حال نشنیده ایم! سخران جواب میدهد: بله، حق دارید اسم آنرا نشنیده باشید، چون هیچ انسان بزرگی تسلیم نمیشود، اما او تسلیم شد!

به یاد داشته باشید هیچگاه و در هیچ شرایطی نباید امید و باور به کاری که انجام میدهید از دست بدهید، به یاد داشته باشید بسیاری از کارآفرینان در شرایط سخت ودشوار گام های بلند و مهمی برداشته اند.

افراد منفی گرا را از خود دور کنید!

در انتخاب دوست هایتان دقت کنید، بعد از گرفتن تصمیم خود برای موفق شدن شما احتیاج به کسانی دارید که بتوانید از آنها انرژی مثبتی دریافت کنید. به یاد داشته باشید هیچگاه نباید با افراد منفی گرا معاشرت کنید، زیرا این افراد دارای وسعت دید بسیار پایین به آینده هستند و ممکن است شما را از رسیدن به مقصدتان منصرف کنند.

پس انداز کنید.

سعی کنید همواره برای خود یک پس انداز داشته باشید، هنگامی که میخواهید کاری را شروع کنید احتیاج به یک پشتوانه دارید، پولی که امروز برای خود پس انداز میکنید، میتواند در آینده نقش یک پشتوانه را برای شما بازی کند. فراموش نکنید ولخرج بودن هیچ منفعتی ندارد و درآینده به جز حسرت پول هایی که خرج کرده اید، چیزی نصیبتان نخواهد شد.

از دیگران مشورت بخواهید.

اگر دقت کنید، تمامی ورزشکاران حرفه ای از موهبت داشتن یک مربی بهره میبرند، اطرافیان مثبت گرای شما میتوانند نقش این مربی را برای شما ایفا کنند. مشورت کردن و گوش دادن به نظرهای دیگران نه تنها یک هنر محسوب میشود، بلکه میتواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.