اپل ثروتمندترین کمپانی دنیا

0
دسته بندی : موبایل
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 10070 بار

اپل یا همان سیب گاز زده معروف یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که با مدیریت اجرایی استیو جابز تبدیل به غولی در زمینه تکنولوژی شد. 

اپل روز سه‌ شنبه دوم ماه می ۲۰۱۷، گزارش مالی مربوط به سه‌ ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷ خود را منتشر خواهد کرد که با توجه به آمار و شواهد پیش بینی می شود نقدینگی این شرکت به ۲۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید. شاید برای شما هم درک این حجم نقدینگی کمی سخت است باید بگوییم مجموع صندوق ذخیره‌ ی ارزی دو کشور بریتانیا و کانادا از ۲۵۰ میلیارد دلار بیشتر نیست!

90 درصد این حجم نقدینگی شرکت اپل همچون اغلب کمپانی‌ های آمریکایی برای اینکه مالیات کمتری پرداخت کند، در حساب های بانکی خارج از آمریکا نگهداری می شود. این حجم نقدینگی حتی نظر دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده را نیز به خود جلب کرده است تا جایی که به منظور انتقال این حجم عظیم از سرمایه و تزریق آن به حسابهای بانکی آمریکا از طرح معافیت مالیاتی این شرکت خبر داده است. 

نتایج حاکی از آن است که شرکت اپل توانسته طی ۴ سال و نیم گذشته نقدینگی خود را به دو برابر گذشته افزایش دهد. جالب است بدانید اپل طی سه‌ ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۶، هر ساعت بیش از ۳.۶ میلیون دلار به حجم نقدینگی خود اضافه کرده است؛ به‌ طوری‌ که در سه‌ ماهه‌ منتهی به سال ۲۰۱۷، اپل موفق شده است میزان نقدینگی خود را به ۲۴۶.۰۹ میلیارد دلار برساند!

تمامی شرکت های بزرگ دنیا بدهی هایی نیز دارند اطلاعات ارائه‌ شده توسط تحلیل‌ گران حاکی از آن است اپل از سال ۲۰۱۲ میلادی نزدیک به ۸۸ میلیارد دلار به‌ صورت قرضی تأمین کرده تا بتواند پرداختی‌ های سهامدارانش را انجام دهد که البته اگر این میزان بدهی را از نقدینگی یاد شده کم کنیم  ۱۲۶ میلیارد دلار باقی خواهد ماند! این ابر کمپانی خوش نام همیشه روند صعودی نداشته و دهه 90 میلادی در آستانه ورشکستگی قرار گرفته بود. 

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.