خوابیدن پشت فرمان تسلا تا 2 سال آینده

0
دسته بندی : تکنولوژی
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : 2233 بار

با پیشرفت تکنولوژی در رده های مختلف می توان به جرات بیان کرد تصور هیچ چیز غیر ممکن نیست، پای تکنولوژی به صنعت ماشین نیز کشیده شده و شاهد ظهور خودروهای خودران بوده و هستیم.

تسلا موتورز کمپانی تولید خودروهای هوشمند در سال 2003 توسط یک نابغه ثروتمند به نام ایلان ماسک به همراه جمعی از دوستانش بوجود آمد. این شزکت خودرو سازی آمریکایی تولید کننده خودروهای برقی و قطعات مورد نیاز ترن‌ های برقی است. از ویژگی‌ های مهم خودروهای شرکت تسلا قابلیت رانندگی خودکار یا همان اتوپایلوت است. ورود این کمپانی به صنعت خودروسازی دنیا کمپانی های دیگر را به چالش کشید دلیل این امر را می توان بهره گیری از پیشرانه های سبز و فناوری اتوپایلوت دانست این تاثیر به حدی بوده است که امروزه در اکثر نمایشگاه های برگزار شده کانسپت هایی با این فناوری ارایه شده اند. 

از زمان ورود این تکنولوژی اتوپایلوت به صنعت خودرو، کمپانی تسلا همواره درصدد بالا بردن قابلیت ها و هوش مصنوعی این تکنولوژی بوده است البته بروز چند سانحه تصادف رانندگی باعث شد تا برخی از کارشناسان توانایی های این سیستم را زیر سوال ببرند اما افراد زیادی نیز وجود دارند که با استفاده درست از آن در مسیرهای توصیه شده تجربه کم نظیری را بدست آورده اند.

 خودروهای ساخت کمپانی تسلا در طول رانندگی مدام در حال ارسال اطلاعات از محیط اطراف خود به پایگاه داده اصلی می باشند از این رو می توان به صراحت گفت که این کمپانی اکنون دارای داده ها و تجربه های بسیار ارزشمندی درباره فناوری خودران است. ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا در جدیدترین اظهار نظر خود ادعا کرده است تا دو سال آینده شما قادر خواهید بود هنگام رفت و آمدهای روزانه، زمانی را برای استراحت و خواب در داخل اتومبیل شخصی خود اختصاص دهید. پس باید منتظر اتفاقات بسیار خارق العاده و تجربیاتی نو در زمینه سواری با خودروهای خودران باشیم.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.