ویندوز 10 اس توسط مایکروسافت معرفی شد

0
دسته بندی : تکنولوژی
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : 1956 بار

ویندوز 10 اس روز گذشته در جریان کنفرانس Microsoft EDU رسماً معرفی شد، این ویندوز نسخه جدیدی از ویندوز 10 می باشد.

ویندوز 10 اس پاسخی به Chrome OS است، جامعه هدف این ویندوز دستگاه‌های پایین‌ رده به‌ خصوص برای بازار مؤسسات آموزشی و کاربرانی مانند دانش‌آموزان است. مدیر ارشد واحد ویندوز مایکروسافت تری میرسون در این رابطه می گوید: هر چیزی که در ویندوز 10 اس اجرا می‌ شود، از فروشگاه ویندوز دانلود می‌شود.

این گفته بدان معناست که اپلیکیشن های دسکتاپ باید در داخل فروشگاه ویندوز اجرایی شوند نسخه جدید ویندوز مایکروسافت همانند نسخه‌ های عادی، از ابزارها و دستگاه‌ های جانبی نیز پشتیبانی می کند و قادر به اجرای تمام مرورگرهای اینترنت موجود در فروشگاه ویندوز می باشد مایکروسافت تمرکز خود را بر مرورگر اج و به‌ خصوص وب‌ سایت آموزشی اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب قرار داده است. احتمال می رود گوگل، نسخه مرورگر خود یعنی گوگل کروم را در این فروشگاه قرار دهد. 

لاگین شدن در این ویندوز حتی از نسخه ویندوز 10 پرو نیز سریع تر بوده و ظرف مدت 15 ثانیه این فرآیند به وقوع می پیوندد. از دیگر ویژگی های این ویندوز راه‌‌ اندازی کامپیوتر با استفاده از یک درایو USB‌ از پیش‌ پیکربندی‌ شده است. 

هدف از تولید این ویندوز همکاری با طیف گسترده‌ ای از شرکای تجاری می باشد که از این رو دستگاه های مختلفی مبتنی بر این ویندوز روانه بازار خواهند شد این دستگاه ها با قیمت پایه‌ی ۱۸۹ دلار از تابستان به بازار معرفی خواهند شد وجه تشابه همه این دستگاه ها بازی رایگان Minecraft: Education Edition می باشد. اگر مایکروسافت می خواهد در فروش این نسخه موفق شود می بایست اپلیکیشن‌ های دسکتاپ بیشتری به استور ویندوز اضافه کند. چنانچه دستگاهی با قابلیت ویندوز 10 اس خریداری کرده باشید با پرداخت مبلغی قادر خواهید بود آن را به نسخه جدید ارتقا دهید. 

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.