اروپا و چین در ماه دهکده میسازند!

0
دسته بندی : علمی
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۲۲:۳۰
تعداد بازدید : 2333 بار

چینی ها و اروپایی ها نقشه ای در سر دارند، ساخت یک دهکده در ماه! از وقتی که انسان برای آخرین بار به ماه سفر کرد، سالها میگذرد، در این سالها وسعت فکر انسان ها برای تسخیر جهان چندین برابر شده است.

آژانس فضایی اروپا (ESA) و چین، قرار است به زودی در ساخت یک پایگاه مسکونی با یکدیگر همکاری کنند. اگر این پروژه عملی شود،ذ بدون شک این اولین خانه ای است که انسان بر روی کره ی ماه میسازد. رئیس سازمان فضایی چین چندی قبل این موضوع را برای اولین بار در مقابل رسانه ها اعلام کرد و هم اکنون نیز این پروژه از سوی ESA نیز مورد تایید قرار گرفته است.

سخنگوی آژانس فضاپیمایی اروپا در رابطه با این زمینه گفت:

چینی ها هم اکنون برای کره ی ماه نقشه های جاه طلبانه ای در سر دارند. هم اکنون همه چیز نسبت به دهه 60 میلادی تغییر کرده است، ما معتقدیم برای اکتاشافت فضایی بیشتر و گسترده تر، به همکاری در سطح بین المللی نیازمندیم.

جالب است بدانید که مدیر آژانس فضایی اروپا طرحی با نام (دهکده قمری) را پیشنهاد نموده است. باید گفت این طرح، یک طرح بسیار جالب و البته بسیار دشوار میباشد، هنوز در اینکه این طرح چگونه و در چند فاز قرار است عملی شود، اطلاعاتی در دسترس نیست اما به طور قطع اروپا و چین راه درازی را تا اتمام این پروژه در پیش دارند.

قرار است این پایگاه به عنوان یک پایگاه اساسی در ارسال نمودن انسان ها به سفرهای طولانی، خصوصا سفر به مریخ مورد استفاده قرار گیرد. با در نظر گرفتن این احتمالات میتوان گفات، این دهکده میتواند یکی از پایگاه های اصلی ارسال انسان به مریخ باشد. علاوه بر تمامی اینها، دولتمردان چینی نیز در این راه به کمک فضانوردها می آیند! گفتنی است چینی ها برای دوسال آتی برنامه های ویژه ای را تدارک دیده اند. آنها قصد دارند تا در سال جاری عملیاتی موسوم به عملیات نمونه برداری ز خاک کره ماه را انجام دهند و همچنین در سال بعدی نیز عملیاتی را برای شناسایی نیمه تاریک ماه اجرا کنند.

باید گفت این عملیات میتواند پیشرفت بزرگی نه تنها برای چین و اروپا، بلکه برای تمامی انسانها یاشد. باید دید که آیا چنین برنامه ای در این سطح وسیع و گسترده میتواند با موفقیت به پایان و در مرحله بهره برداری قرار گیرد؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.