دلیل صحبت کردن با خود چیست؟

0
دسته بندی : علمی
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۲۳:۳۰
تعداد بازدید : 2281 بار

صحبت کردن با خود ممکن است برای خیلی ها اتفاق افتاده باشد، جالب است بدانید که بسیاری از افراد موفق و کارآفرین، با خود حرف میزند که در ادامه ی مطلب به آن میپردازیم.

شاید بسیاری از شما فکر کنید آدمی که در خلوتش با خود صحبت میکند، دچار مشکلات روحی روانی یا افسردگی است! اما در حقیقت اینطور نیست. (یوگن گمبل) که اکثر وقت خود را به حرفه دندانپزشکی در لندن اختصاص داده بود، تصمیم میگیرد تا مسیر زندگی خود را عوض کند و به یک کارآفرین تبدیل شود، اما او برای اجرای تصمیم خود با یک مشکل بزرگ مواجه بود، او در زمینه تجارت و کسب و کار حرفه ای عملا هیچ تجربه ای نداشت و برای این کار به تجربه بالایی نیاز داشت.

گمبل که بعد از مدتی با شکست مواجه شد، تصمیم گرفت تا برای خود بک مربی تجارت استخدام کند تا تجربه های لازم را در جهت هدف خود کسب کند. وی که با شکست در این زمینه مواجه شده بود، اعتماد به نفس خود را به سرعت از دست داد. اما در طی همین ماجرا، مربی او یک پیشنهاد بسیار ساده اما شگفت انگیز و جادویی به او داد. او پیشنهاد کرد که گمبل با خود با صدای بلند حرف بزند، شاید بنظر شما نیز این یک کار غیر منطقی بنظر بیاید، اما گمبل دراین رابطه میگوید: راستش را بخواهید من اصلا اعتقادی به کارآمد بودن این ایده نداشتم، اما به محض اینکه آنرا امتحان کردم حس بسیار خوبی را به من منتقل کرد.

باید این را در نظر داشته باشید که صحبت کردن با خود تاثیر بسیار مثبت و خوبی را بر روی اعتماد به نفس و تقویت حافظه دارد. باید این را در نظر داشته باشید که در درجه اول صحبت کردن با خود، حال شما را بهتر کرده و باعث میشود تا شما مشکلاتتان را به زبان بیاورید، هنگامی که مشکلاتتان را به زبان میاورید مغز شما به تحلیل مسئله مورد نظر میپردازد و توانایی شما را در حل مسئله مورد نظر بالا میبرد.

مغز شما بسیار فرار است، باید توجه داشته باشید که اکثر نکات منفی که شما در طول روز به آن فکر میکنید، در واقع اصلا وجود خارجی ندارند، تنها به این خاطر این مسائل ناراحتتان میکند که بیش از حد به آن فک کنید، در اینصورت شما به دست خودتان برای خود گره ذهنی ایجاد کرده اید. فراموش نکنید که بیشتر این گره های ذهنی سایه ای بیش نیستند. پس بهتر از این رفتار سودمند را برای خود ایجاد کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.