دستیار اپل سیری (Siri) چه ویژگی هایی دارد؟

0
دسته بندی : موبایل
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ ۲۲:۴۰
تعداد بازدید : 8369 بار

تمامی گوشی های اپل، مجهز به یک دستیار هوشمند با نام سیری (Siri) هستند. این دستیار صوتی میتواند هنگام اتصال به اینترنت و یا حتی در مواقعی که به اینترنت متصل نیستید به سوالات و کمک های شما پاسخ دهد.

سال ها پیش، تولید کنندگان اسمارت فون ها به این نتیجه رسیدند که اسمارت فون های آنها به یک گجت هوشمند احتیاج دارد تا بتواند نقش یک دستیار خصوصی را برای کاربران ایفا کند. دستیار اپل سیری (Apple Siri) یکی از همان گجت ها بود که بعد از مورد استفاده قرار گرفتن در گوشی های اپل، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد. البته باید این را در نظر داشته باشید که این برنامه ها آنچنان دقیق نیستند و بسیاری از اوقات میتوان باگ های مختلفی را به راحتی در آنان شناسایی کرد. اما همین گجت های پر از اشکال و باگ در مواقع خاصی میتوانند بسیاری پر کاربرد باشند.

معمولا کار این گجت ها جواب دادن به سوالات شماست که دستیار اپل (Siri) هم همین ویژگی را دارد. آنها میتوانند مسیر مورد نظرتان را برای شما مشخص کنند، دستور آشپزی مشخص شما را برایتان از اینترنت پیدا کنند و یا میتوانند راجع به گوشیتان به شما اطلاعات لازم را بدهند. اما جالب است بدانید که همین گجت ها در مواقع ضروری توانسته اند جان بسیاری از افراد را نجات دهند.

در ماه مارس، دستیار اپل سیری (Apple siri) به یک کودک 4 ساله کمک کرد تا جان مادرش را نجات دهد، هم اکنون نیز این سرویس توانست جان سه ماهیگیر را نجات دهد، در روز شنبه هنگامی که سه ماهی گیر در دریا با امواج سنگین و خطرناک دریا مواجه شده بودند، تصمیم گرفتند تا با 911 تماس بگیرند، اما اینکار به دلیل سردی و خیس بودن انگشتان آنان و باز نشدن قفل گوشی امکان پذیر نبود اما اینبار سیری به کمک آنان آمد و ماهیگیران توانستند با استفاده از فرمان های صوتی پیام مورد نظر خود را در 911 ثبت کنند.

همچنین باید گفت که ضدآب بودن گوشی آیفون 7 توانست نقش مهمی را در نجات پیدا کردن جان ماهیگیران ایفا کند. باید گفت که اینبار نیز اپل سیری توانست با نجات جان انسان ها توانایی خود را به رخ بکشد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.