عرضه پلی استیشن 5 در سال 2018

0
دسته بندی : تکنولوژی
جمعه ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ ۲۲:۰۰
تعداد بازدید : 2440 بار

همه ما با کنسول های ساخت سونی یا همان پلی استیشن (Playstation) تقریبا یک خاطره خوش داریم، پلی استیشن 4 تا اینجای کار توانسته نام خود را به عنوان یکی از برترین کنسول های جهان ثبت کند. اما باید دید شایعات در مورد پلی استیشن 5 تا کجا رفته و آیا حقیقت دارد یا خیر؟

تاریخ رونمایی

چند روز گذشته، خبری مبتنی بر تاریخ عرضه کنسول سونی یعنی همان پلی استیشن 5 منتشر شد.

دامیان تانگ، تحلیل گر شرکت Macquarie Capital Securities پیش بینی کرده نسل بعدی پلی استیشن قرار است در نیمه دوم 2018 میلادی به بازارهای جهانی عرضه شود، یعنی تقریبا یک سال و نیم دیگر، یعنی عرضه پلی استیشن 5 در سال 2018. 

پیش بینی وی به سرعت تحت تاثیر بازتاب گسترده مردم قرار گرفت، چرا که قبلا او توانسته بود تاریخ عرضه پلی استیشن 4 و پلی استیشن 4 پرو را به درستی پیش بینی کند.

حال با پیش بینی عرضه پلی استیشن 5، بسیاری از فعالان در حوزه بازی های ویدئویی صحبت های تانگ را به علت پیش بینی درست قبلی اش جدی گرفته اند. همچنین باید گفت که صحبت های تانگ در قالب یک مقاله در وال استریت ژورنال نیز منتشر شده و باید گفت که تقریبا همه حرف های او را جدی گرفته اند.

بعد از عرضه پلی استیشن 4، او حتی زمان عرضه پلی استیشن 4 پرو را نیز پیش بینی کرده بود.

اگرچه که پیش بینی کردن نسخه جدیدی از یک کنسول که سه سال از تاریخ تولید آن میگذرد کار راحتی است چرا که قطعا شرکت تولید کننده آن باید برای از دست ندادن مشتریان خود فکری کند.

اما حالا صحبت بر سره پیش بینی فعلی میباشد، به نظر خیلی ها شاید این یک شایعه بیش نباشد اما باید گفت که جدا از تبحر های تانگ در پیش بینی، بعید است که سونی یک سال و نیم دیگر بخواهد کنسولی جدید عرضه کند.

نگاهی اجمالی به کنسول های بازی

البته باید این را در نظر داشته باشید که از همین حالا مسابقه بزرگ کمپانی های سازنده کنسول بر سره ساخت قدرتمندترین و بهترین کنسول آغاز شده است.

همانطور که اکثر گیمرها از این موضوع مطلع هستند، مایکروسافت در پاییز امسال با کنسول جدید خود یعنی اکس باکس اسکورپیو از راه میرسد.

نینتدو نیز از همین حالا کار خود را با کنسول سوییچ آغاز کرده، شاید سونی نیز نخواهد از این غافله عقب بماند و در فکر ساخت یک کنسول آپگرید شده باشد.

البته اگر به یاد داشته باشید، سونی اعلام نمود که پلی استیشن 4 پرو نسل آینده پلی استیشن هاست و اگر بخواهد کنسول جدیدی را ارائه کند در واقع هواداران خود را گیج و مبهوت کرده است.

باید دید که سونی از طرفی برای اینکه سره قول خود بماند و از طرف دیگر نیز مشتریان خود را از دست ندهد چه برنامه ای دارد؟

 براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.