آیفون 8 با رم چهار گیگابایت تولید نمی شود

0
دسته بندی : موبایل
جمعه ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ ۲۳:۰۰
تعداد بازدید : 9581 بار

میبینیم که با ساخت نسل های جدید آیفون روز به روز حافظه رم آنها افزایش میابد و از طرفی نیز دیگر شاهد آیفون هایی با مقدار رم کم نیستیم آیا نسل بعدی آیفون یعنی آیفون 8 مجهز به رم 8 گیگابایت نیست؟

میزان حافظه موجود در گوشی های هوشمند همیشه یک امر مهم در انتخاب آن ها بوده است. نباید امید زیادی داشته باشید که آیفون بخواهد گوشی های نسل جدید خود را با حافظه کم تولید کند. این نظری است که کارشناسان موسسه تحقیقاتی Trend Force بر آن عقیده دارند. این موسسه تحقیقاتی مطرح در گزارشی مدعی شده است که به احتمال زیاد آیفون های نسل جدید از رم های با حافظه 4 گیگ بی بهره بود و باید انتظار رم های قبلی را از آیفون داشته باشیم. چرا که رم های آیفون نسبت به تقاضای مشتریان خود تا به اینجا خوب جواب داده است پس باید گفت آیفون 8 با رم چهار گیگابایت تولید نمی شود.

این تیم تحلیلگری میگویند که افزایش قابل توجه چیپ های حافظه (LPDDR4) وهمچنین عدم تناسب میزان عرضه و تقاضا سبب دیر کرد در حجم فروش حجم متوسط حافظه های رم های تلفن های هوشمند در سال جاری شده است. با این حال باید این را در نظر داشته باشیم که روز به روز شاهد افزایش تقاضای بعضی از مشتریان در این زمینه هستیم. با تمامی این وجود، اگر آیفون میخواهد به هدف های بلند پروازانه خود یعنی فروش 200 میلیون آیفون در سال 2017 برسد. باید تمامی جوانب را در نظر داشته باشد. اپل در ایده آل ترین وضعیت ترین حالت ممکن برای رسیدن به این هدف باید نسخه ۵.۸ اینچی مجهز به نمایشگر AMOLED و نسخه ۵.۵ اینچی پلاس را با رم ۳ و نسخه پایه را با همان رم ۲ گیگابایتی به بازار عرضه نماید.

این بهترین حالت ممکن برای رسیدن اپل به مقصود خود میباشد. اپل در حال حاضر تنها آیپد پروی ۱۲.۹ اینچی را با ۴ گیگابایت رم عرضه می کند و انتظار می رود که آیفون  8 با رم چهار گیگابایت تولید نخواهد شد.

باید دید که اپل چه نقشه ای برای جذب خریداران در نظر دارد؟ تمامی اینها هنگام عرضه آیفون 8 مشخص میشود. آیفون برای رسیدن به هدف بلند پروازانه خود تا آخر سال میلادی باید با برنامه ریزی دقیقی نسبت به رقیبان خود پیشروی کند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.