فناوری 5G چیست؟

5
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : 2142 بار

همانطور که میدانید، هم اکنون بسیاری از کاربران تکنولوزی و اینترنت منتظر راه اندازی سرویس 5G هستند. اما در واقع اصلا 5G چیست؟

چندی پیش، مدیر عامل کمپانی تی-موبایل، اعلام نمود که فناوری شبکه های 5G به طور بسیار گسترده در طی چند سال آینده ارائه خواهد شد. اولین چیزی که در مورد 5G باید بدانید، این است که هنوز استانداردهای این فناوری نهایی نشده است. بنابراین اصلاً 5G اصلی و 5G تقلبی به هیچ عنوان معنا و مفهومی ندارد و در اصل یک عبارت تبلیغاتی بین شرکت های مخابراتی میباشد.

آقای ویلیام وب، نویسنده کتاب (افسانه 5G) و مدیرفناوری های شرکت OpenSignal چنین اظهار نظری میکند: در ایده آل ترین حالت ممکن، بعید به نظر میرسد که تا آخر سال 2018 میلادی 5G نهایی مشخص شود. این بدان معناست که هر آن چه که قبل از سال 2020 ارائه میشود، با مشخصات قبلی است و تضمینی وجود نخواهد داشت که با 5G هماهنگی لازم را داشته باشد.

حتی این را نیز در نظر داشته باشید که هنوز طیف خاصی برای ارائه فناوری مذکور وجود ندارد، جالب است بدانید که هم اکنون شرکت های مخابراتی در مورد طیف های بالا و پایین صحبت میکنند. طیف های پایین و میانی در حال حاضر مختص آنتن دهی گوشی های تلفن همراه میباشد و طیف های بالا نیز برای وای-فای کاربرد دارد.

جان لِگِر، مدیرعامل تی-موبایل زمان زیادی را صرف انتقاد در مورد دو شرکت واریزن و AT&T در خصوص فناوری 5G کرده است. او میگوید که فناوری 5G به درد استفاده تلفن همراه نمیخورد. اما مسئله اصلا این نیست. کل ایده این فناوری، به کارگیری تمامی باندهای ممکن برای ایجاد یک اُبُر شبکه اینترنتی میباشد.

در هر صورت باید این را بدانید که 5G قرار است یک تحول اساسی در زمینه اتصال به شبکه وایرلس را فراهم سازد. بله، 5G قرار است به طور باور نکردنی نسبت به نسل های قبلی اش پیشرفته تر باشد. و باید این را بدانید که این پیشرفت تنها در زمینه سرعت نخواهد بود بلکه ازدحام کمتر و تاخیر کمتر هم به همراه 5G خواهد آمد که این نشانه آنتن دهی های بهتر و کد نویسی های پیشرفته تر میباشد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.