هکرها به کمپین ریاست جمهوری فرانسه حمله کردند

0
دسته بندی : حوادث
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : 1167 بار

چند روز پیش، هکرهای ناشناس این بار کمپین نامزد ریاست جمهوری فرانسه را هدف گرفتند و موفق به انتشار مطالب دستیرد زده شدند.

این گروه ناشناس هکر چیزی در حدود 9 گیگابایت اطلاعات مخفی که حاوی ایمیل و داده های محرمانه بوده را در سایتی به نام Pastebin منتشر کرده اند، آنها مدعی هستند که این اطلاعات از کمپین نامزد ریاست جمهوری فرانسه (امانوئل مکرون) به سرقت رفته است و جالبتر این است که این کمپین، در مصاحبه های خود اعلام داشته که انها مورد حملات هکری گسترده شده اند و حتی نیز تایید کرده اند که برخی از اسناد آرشیو مقامات رسمی دزدیده شده است.

چند هفته پیش نیز صفحه شخصی مدیرعامل گوگل، شبکه اجتماعی لینکداین و همچنین ایمیل های فیشینگ گوگل مورد حمله و هک قرار گرفت، تا اینجای کار اطلاعات مشخصی در دست نیست که بتوان این حملات را به یکدیگر نسبت داد اما با این حال به طور قطعی این حملات گسترده در این بازه زمانی کم نیز بی ربط به یکدیگر نیستند.

جالب است بدانید که این حملات هکرها بسیار مشابه با نفوذ به کامپیوترهای کمیته ملی دموکرات آمریکا دارند. این استراژی مشابه مشابه احتمال نقش داشتن روسیه را در این حملات بالا میبرد. باید این را در نظر داشت که این حملات میتواند در انتخابات فرانسه بسیار تاثیر گذار باشد چرا که طرفداران رقیب این نامزد انتخاباتی یعنی مارین لی پن، به سرعت در حال گسترش و نمایش دادن این اطلاعات هستند تا شاید بتوانند کار را به نفع نامزد مورد انتخاب خود تمام کنند. در هر صورت چیزی که اینجا به ضرر روسیه است، شک و شبهه هایی است که دیگر کشورها بعد از حمله هکرها به کمپین ریاست جمهوری فرانسه، به روسیه پیدا میکنند.

باید این را در نظر داشت که به طور قطع این تیم هکر از موهبت داشتن یک پشتیبان بزرگ و البته قدرتمند بهره میبرند. باید دید که آیا در آینده راز این تیم هکری فاش خواهد شد؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.