راه و چاه معتبر کردن یک برند

0
دسته بندی : اقتصادی
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۲۲:۳۰
تعداد بازدید : 2096 بار

بسیاری از مردم، درصدد ایجاد یک برند و یا اسم و رسم برای خود هستند. معمولا کسانی که در بازار تجارت وسرمایه گذاری فعالیت دارند، نام محصول و یا سرویس خود را با یک برند خاص به فروش میرسانند. اما سوال این است که چه شرایطی برای معتبر کردن یک برند لازم است؟

اگر صاحب یک نام تجاری (برند) هستید. این را همواره باید در نظر داشته باشید که شما برای فروش محصول خود، احتیاج به دیده شدن آن دارید و برای به نمایش گذاشتن آن در معرض دید خریداران، باید نام تجاری (برندینگ) معتبری داشته باشید. راه های بسیاری وجود دارد که بتوانید برند تجاری خود را به معرض نمایش بگذارید. اما تعداد کمی از این روش ها وجود دارند که با استفاده از آن بتوان یک نام تجاری (برند) مشخص را به قول امروزی معروف کرد.

قبل از هر تصمیمی در نظر داشته باشید که هر راهی را که در این زمینه انتخاب میکنید، دارای ریسک هستند. پس سعی کنید تا راهی را که شما را به هدف خود با ریسک کمتر نزدیک میکند را انتخاب کنید. اولین سوالی که برای صاحبان کسب و کار مطرح میشود این است که چرا اصلا برند در فروش محصولات به این حد تاثیر گذار است؟ اگر به حیطه فروش خود

کمی دقت کنید، خواهید دید که معمولاً اجناس و یا خدماتی که به قول معروف اسم و رسم و شهرتی را برای خود دارند، در چشم مردم بیشتر در نظر گرفته خواهند شد. پس اولین قدم برای جلب مشتری، تولید یک نام تجاری معتبر (برندینگ) است که این اعتبار از کیفیت اجناس و یا خدمات شما مشخص خواهد شد.

سعی کنید از اسم های مناسب استفاده کنید، انتخاب اسم برای برند نکته بسیار ظریف و البته کارآمدی است. از انتخاب اسم های تکراری و یا اسم هایی که سخت تلفظ میشود اجتناب کنید. اگر دقت کنید، اسم هایی مانند گوگل، لبموسبز، سونی، اپل، ساموسنگ و ... اسم هایی هستند که هرگز هنگام تلفظ آنها با مشکل مواجه نمیشوید. در ضمن این نام ها به محض خواندن آن بر روی ذهن شما حک خواهد شد و این یک نقطه قوت برای شما و برندتان خواهد بود.

هر کسب و کاری نیازمند تبلیغ میباشد. تبلیغ های مورد احتیاج برند خودتان را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که اولین و بهترین تبلیغ برای شما کیفیت اجناس شماست پس در درجه اول درجه کیفیت کار خود را همیشه یک سر و گردن بالاتر از رقبای خود نگه دارید. از صاحب کمپانی آستون مارتین (Aston Martin) میپرسند چرا هیچوقت تبلیغات خودروهای شما در تلوزیون به چشم نمیخورد؟ وی جواب میدهد: مشتریان خودروهای من وقت تماشای تلوزیون را ندارند. این دقیقا همان چیزی است که شما را به سمت هدف خود هل میدهد، دقت کنید که مشتریان شما بیشتر چه نوع تبلیغاتی را برای خرید خود میپذیرند.

به این نکته توجه لازم را داشته باشید که همیشه باید از مشتریان خود نظر سنجی کنید، مشتریان همواره تنها کسانی هستند که میتوانند بهترین نظرات را به شما بدهند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.