آیا راه های ایمن کردن وای فای را میشناسید؟

4
دسته بندی : تکنولوژی
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۲۳:۳۰
تعداد بازدید : 2458 بار

برای بسیاری از شما ممکن است اتفاق افتاده باشد که در اثر بی توجهی و دقت نکردن در بعضی از مسائل مرتبط به ایمنی وای فای محل کار یا منزل، هزینه های سنگینی بر اثر دستبرد زدن به وای فایتان بر شما تحمیل شده است.

باید گفت که بسیاری از کاربرانی که از مودم استفاده میکنند، اطلاعات کافی در رابطه با این زمینه ندارند. همین نا آگاه بودن از این مسائل باعث میشود تا هزینه های جانبی قابل توجهی به شما تحمیل گردد. لیموسبز در این زمینه به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات کافی را در این زمینه دارا باشید.

اگر دقت کرده باشید هنگامی که در یک مکان عمومی به سر میبرید و وای فای دستگاهتان را روشن میکنید، چیزی نزدیک به 10 SSID را مشاهده نمایید. این سیگنال ها به طور کلی در ساختمان منزل و یا محل کار شما پخش میشود و همین یکی از دلایل کندی سرعت اینترنت شماست. از طرفی نیز این مسئله میتواند اینترنت مصرفی شما را تهدید کند. اگر وای فای شما توسط دیوایس غریبه قابل مشاهده باشد، شانس به سرقت رفتن اینترنت شما وجود دارد.

اولین قدم چک کردن روتر میباشد. اگر فکر میکنید که پهنای باندتان به سرعت مصرف میشود و دلیل آنرا نمیدانید، میتوانید به رویش ذیل عمل کنید، ابتدا مرورگر خود را باز کرده، آی پی آدرس خود را(IP Address) در مرورگرتان وارد کنید برای مثال آی پی شما 192.168.0.1 میباشد. آنرا در مرورگر خود وارد کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید که به صورت پیشرفض هنگام خریداری درون مودم شما ثبت گردیده است.

پس از وارد شدن به تنظیمات مودم خود، وارد بخشی با نام Attached Devices  یا Device List شوید، پس از آنکه به بخش مورد نظر وارد شدید، لیست مرتبط با دیوایس هایی که به وای فای هستند را چک کنید. اگر به جز دستگاه هایی که از آنها در منزل و یا محل کارتان استفاده میکنید، دیوایس دیگری را مشاهده نمودید، باید گفت که متاسفانه پهنای باند شما در حال به رقت رفتن میباشد. معمولا در چنین حالتی گزینه ای برای حذف کردن دیوایس مورد نظر وجود دارد. درغیر اینصورت با پشتیبانی مودم خود تماس بگیرید.

دومین قدم برای ایجاد امنیت مودم، تغییر رمز عبور میباشد. سعی کنید حداقل هفته ای و یا 2 هفته یکبار اقدام به تعویض رمز عبور خود کنید. اینکار قطعا به شما جواب مثبتی خواهد داد و کار را برای هکرها سخت میکنید. سعی کنید از رمزهای ساده مانند تاریخ تولد، شماره تلفن، شماره کارت بانکی و... استفاده نکنید زیرا هک کردن این رمزها به مراتب بسیار آسانتر از دیگر رمزها میباشد. سعی کنید برای رمز خود حداقل 8 کاراکتر در نظر بگیرید. در اینصورت امنیت وای فای شما در برابر هک شدن بسیار بیشتر خواهد شد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.