سامسونگ برای دیگر شرکت ها چیپ می سازد

0
دسته بندی : تکنولوژی
شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۴:۳۰
تعداد بازدید : 2662 بار

همانطور که میدانید هم اکنون سامسونگ برای بعضی از شرکت های دیگر چیپ میسازد و هم اکنون سامسونگ قصد دارد تا بخشی تازه را برای تولید چیپ راه اندازی کند.

کمپانی سامسونگ به خوبی مطلع است که میتواند از طریق تولید و فروش چیپ های نیمه هادی پول خوبی به جیب بزند، و هم اکنون نیز این شرکت در حال انجام این پروژه میباشد. تاسیس بخش تخصصی چیپ ها میتواند خریداران بیشتری را جذب سامسونگ کند.

جالب است بدانید که طبق گزارشات، این بخش تازه تاسیس موظف است تا پردازنده های موبایل و چیپ به جز حافظه را برای برندهایی نظیر کوالکام و انویدیا تولیده نموده و با شرکت هایی نظیر TSMC نیز به رقابت بپردازد و همین مسئله به نوعی میتواند یک امتیاز مثبت برای سامسونگ باشد.

البته باید گفت که این اقدام سامسونگ آنچنان غافلگیر کننده نبوده است، چرا که تحلیلگران قبل از اینها پیش بینی کرده بودند که سامسونگ به زودی اقدام به تولید چیپ خواهد کرد و بهره وری خود را به این روش افزایش خواهد داد. اما سامسونگ هم اکنون نمیتواند روی این بخش تازه تاسیس مانور زیادی دهد، چرا که این بخش تنها درآمد کوچکی را برای سامسونگ به دنبال خواهد داشت اما نباید رشد سریع این بخش را با توجه به خریداران چیپ دست کم گرفت، این رشد آنقدر سریع میباشد که موسسه IHS تخمین میزند در سال 2016 رشد 86 را تجربه خواهد کرد واین رشد میتواند خبر بسیار خوبی برای کارکنان و همچنین سهامداران این شرکت باشد.

گفتنی است بخش جدید قرار است توسط Kim-Ki-Nam فعالیت کند که وی اکنون بر تمامی تجارت های چیپ سازی سامسونگ نظارت دارد. باید این را در نظر داشت که به زودی سامسونگ به یک ابر شرکت در تمامی زمینه های صنعت تکنولوژی بدل خواهد شد و این خبر قطعا دیگر کمپانی ها را نگران خواهد کرد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.