فعالیت برای داشتن یک شکم خوش فرم

0
دسته بندی : پزشکی
شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : 2796 بار

بسیاری از ما بخاطر شغل های پشت میزی و بسیاری از دردسرهای دیگر از داشتن شکم تخت و خوش فرم محرومیم، اما بسیاری از نوشیدنی ها وخوراکی ها نیز هستند که با پرهیز کردن میتوانیم از اضافه وزن جلوگیری کنیم.

یکی از همین مواد خوراکی لبنیات است، اگر از آن دسته از افرادی هستید که مدام و زیاد از لبنیات استفاده میکنید حتماً یکبار نفخ شکم را تجربه کرده اید، سعی کنید استفاده از لبنیات را کاهش دهید تا علاوه بر کاهش وزن و داشتن شکم خوش فرم، نفخ شکم آزارتان ندهد.

یکی دیگر از این  مواد خوراکی هندوانه است، شاید کمی عجیب بنظر برسد اما به دلیل اینکه هندوانه دارای فروکتوز میباشد، معده بسیاری از افراد در جذب این ماده ناتوان است و به همین دلیل نیز این خوراکی خوشمزه میتواند نفخ معده را برایتان به دنبال داشته باشد و شکم شما را بیش از حد بزرگ نشان دهد.

برخی از انواع غلات همچون برنج و گندم، حاوی کربوهیدراتی به نام «فروکتان» هستند که هضم آن برای بسیاری از افراد دشوارست. بر اساس یافته های متخصصان گوارش، کربوهیدارت ها، نمی توانند جذب شوند و در عوض، توسط باکتری های شکمی تخمیر می شوند و همین امر نیز به نفخ شکمی می انجامند.

مثل همیشه نوبت به نوشابه های گازدار می رسد، مهم نیست چه نوعی از این نوشابه ها را مصرف میکنید این نوشابه ها به شدت میتوانند وزن شما را بالا برده و گاز موجود در آنها نیز برای معده تان دردسر درست خواهد کرد.

از آنجایی که میزان کالری موجود در شیرین کننده های غیرطبیعی، صفر است، بسیاری به مصرف این نوع شیرین کننده روی می آورند. اما مسئله تنها کالری نیست بلکه برخی از این شیرین کننده ها همچون «زایلیتول» و «سوربیتول» به زمان طولانی برای هضم شدن توسط روده کوچک احتیاج دارند. این مواد منجر به ایجاد نفخ شکمی و در نهایت بزرگ شدن شکم شما می شوند.

برای سلامتی خود و تناسب اندارم توصیه میشود این مواد را کمتر استفاده نمایید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.