فیلترینگ تلگرام واقعیت یا شایعه؟

0
دسته بندی : موبایل
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : 9403 بار

2800 کانال تلگرامی در مرکز رسانه‌های دیجیتال ثبت و ساماندهی شده اند، این در حالیست که اخباری مبنی بر فیلترینگ تلگرام عنوان می شود.

تلگرام از جمله شبکه های اجتماعی محبوب و پر مخاطب این روزهای دنیای مجازی است بعد از آن می توان گفت اینستاگرام در رتبه دوم قرار دارد، از این رو اخبار و شایعاتی نیز در مورد فیلترینگ این شبکه ها هر از گاهی به گوشی می رسد. با توجه به گسترش گوشی های هوشمند در بین کاربران و بهره گیری از اینترنت های سیار و پر سرعت شبکه های اجتماعی در حال توسعه و فراگیر شدن می باشند. آیا فیلترینگ تلگرام واقعیت یا شایعه است؟

معاون مرکز رسانه‌ های دیجیتال آقای شیرکوند اظهار داشت این کانال ها به علاوه حدوداً هزار صفحه اینستاگرام در این مرکز ساماندهی شده اند.

طبق طرح سما (سالم، مفید و امن) کانال های تلگرام در حال پویش می باشند در بین این تعداد کانال ثبت شده از طرف مرکز رسانه‌های دیجیتال پویشگر فارسی ارائه شود تا افراد بتوانند محتوای این کانال‌ها را به‌راحتی جست‌وجو کنند که قطعاً تاثیرات خوبی بر روی تعداد ویو و ممبرهای کانال های ثبت شده تلگرام می گذارند در راستای تحقق این طرح قرار است به کانال ها رتبه بندی نیز تعلق گیرد. این کانال ها موظف به اجرای ضوابط شانزده‌ گانه طرح سما خواهند بود.

در صورت تخلف هر یک از کانال های ثبت شده تلگرام ر اساس پروژه فرهنگ‌ یار شناسایی و نشان شامد (شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال) از آن‌ها گرفته شده و از محیط اخراج خواهند شد. شیرکوند همچنین اظهار داشت: «هر شبکه‌ای بتواند ضوابط کشور را رعایت کند، مشکلی برای ادامه‌ کار نخواهد داشت.»

ثبت و کنترل فعالیت کودکان در محیط های مجازی، این روزها کاری بسیار سخت و پیچیده است که این طرح قطعاً می تواند به والدین در ایجاد فضای مناسب کمک شایانی کند. 

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

منبع

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.