بدن انسان روزانه چقدر آب احتیاج دارد؟

0
دسته بندی : پزشکی
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۲۲:۳۰
تعداد بازدید : 3722 بار

امروزه آنقدر فضای مجازی و اینترنت گسترده شده که نمیتوان حرف راست را از دروغ تشخیص داد، برای مثال همین نوشیدن آب که نسبت نوشیدن آن در همه جای اینترنت از 6 تا 12 لیوان آب متغیر است! اما به راستی بدن انسان روزانه چقدر آب احتیاج دارد؟

بسیاری شنیده ایم که میگویند مناسب ترین مقدار آبی که روزانه باید به بدن برسد، 8 لیوان است، اما این مقدار آب برای هر بدنی کافیست؟ در جواب باید گفت خیر. همانطور که میدانید، واکنش های بدن هر انسانی متفاوت می باشد و ممکن است این مقدار آب برای همه مناسب نباشد. بدن هر انسان بسته به رژیم غذایی، مقدار فعالیت، نوع کار و محل زندگی فرد متفاوت است.

از طرفی دیگر این را نیز باید در نظر داشت که همه آب مورد نظر بدن انسان تنها از طریق نوشیدن آب محیا نمیشود و مقدار بسیاری از آب مورد نیاز بدن از طریق نوشیدن نوشیدنی های مختلف مانند چای، قهوه، آب میوه و غیره و همچنین یکسری واکنش های شیمیایی در بدن تامین میگردد.

پس سوال این است که چگونه می توان فهمید که چه مقدار آب در روز برای هر نفر مناسب است؟ باید گفت که شما میتوانید با توجه به علائم کمبود آب بدن، مقدار مناسب را پیدا کنید. علائم مختلف عبارتند از سردرد، احساس تشنگی، خستگی زودهنگام و غیره می توانند از این عوامل باشند. هر کس با استفاده از نشانه های کمبود آب می تواند این مقدار را به درستی انتخاب کند، بعضی از افراد نیز هستند که آب خوردن حتی به مقدار کم نیز برایشان مشکل است و حالت هایی مانند تهوع به آنها دست میدهد. این افراد میتوانند آب مورد نیاز بدنشان را با نوشیدنی هایی مانند چای، آبمیوه و ... تامیین کنند.

پس با این تفاسیر، قانون نوشیدن هشت لیوان آب در روز از کجا نشأت می گیرد؟ باید گفت از آنجایی که به خاطر آوردن اعداد کاری ساده تر بوده، بنابراین قانون مذکور هم به سبب راحتی اش به شهرت رسیده است.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.