آیا هوش مصنوعی توانایی ترجمه زبان حیوانات را دارد؟

0
دسته بندی : علمی
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 2350 بار

شاید ترجمه کردن زبان حیوانات یک رویا و یا افسانه بنظر برسد، اما امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی این سوال پیش می آید آیا هوش مصنوعی توانایی ترجمه زبان حیوانات را دارد؟

به موهبت تکنولوژی هوش مصنوعی روز به روز یادگیری و درک زبان های زنده دنیا روز به روز ساده تر میشود، اما سوال اینجاست که آیا میتوان زبان حیوانات را نیز به زبان انسان ها ترجمه کرد؟ هنوز جوابی برای آن پیدا نیست اما مهم این است که استارت آپ این تکنولوژی از سوی Gavagai AB سوئدی خورده است.

Gavagai AB در همکاری با انستیتوی تکنولوژی KTH، پروژه ای چهار ساله را کلید زده که قرار است بیشترین اطلاعات ممکن از زبان دلفین ها را از طریق هوش مصنوعی جمع آوری کرده و سپس از آنها برای رمزگشایی زبان این موجودات آبزی دوست داشتنی استفاده کند.

چنین چیزی شاید واقعاً دور از انتظار باشد، اما این میتواند یک تحول در دنیای انسان ها به وجود بیاورد. دلیل انتخاب دلفین ها برای این آزمایش این است که دلفین با یک دیگر به وضوح صحبت میکنند و عواطف و احساساتی بسیار شبیه به انسان ها دارند. جالب است بدانید که دلفین ها حتی هنگامی که یک جمله را برای طرف مقابل ادا میکنند، اندکی مکث میکنند تا دلفین دیگر قادر به پاسخ باشد و به همین دلیل دلفین ها گزینه ی بسیار خوبی برای این آزمایش به شمارمیروند.

باید گفت که با شناخت زبان حیوانات میتوان پل جدیدی را برای ارتباط با حیوانات به وجود آورد. در آخر باید گفت که درک زبان دلفین ها، تنها یکی از اهدافی است که Gavagai AB دنبال می کند. این استارتاپ مشغول صحبت با سرمایه گذاران سیلیکون ولی برای تأمین بودجه هرچه بیشتر پروژه هایش است و این کمپانی به محض دریافت بودجه، آزمایشات خود را شروع خواهد کرد.

به نظر شما آیا به راستی روزی رویای صحبت کردن با حیوانات به حقیقت خواهد پیوست؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.