اندروید O سیستم عامل جدید

0
دسته بندی : موبایل
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : 9544 بار

گوگل سیستم عامل جدید اندروید به نام اندروید O را رونمایی کرد، این سیستم عامل تغییرات زیادی بر روی ظاهر نداشته و بیشتر تغییرات درون آن اتفاق افتاده است.

 

هدف اصلی در تولید اندروید O کاهش زمان بوت و مصرف باتری است. گوگل همواره با تولید سیستم های عامل های جدید و انتشار آن در بین کاربران سعی داشته مشکلات سیستم عامل های گذشته را اصلاح کرده و نیز نوآوری را در تولیدات خود داشته باشد در ادامه به آنچه باید درمورد اندروید O بدانیم، می پردازیم.

از جمله تغییرات ظاهری در Android O می توان به ایجاد نشانگرهای کوچک به گوشه‌ آیکون اپ‌ ها اشاره کرد که تعداد هشدارها یا همان نوتیفیکیشن‌ها را نشان می‌ًدهد؛ چیزی که سال‌ هاست روی آیفون و آیپاد وجود دارد به این صورت که اگر دست خود را روی آیکون اپ نگه دارید می توانید ببینید که این هشدارها از کجا می آیند. نکته جالب دیگر کار با متن است بدان معنی که تمامی اپلیکیشن ها نوشته های تکراری شما را حدس زده و به آن ها دسترسی دارند حتی اگر درصدد نوشتن یک شماره یا آدرس باشید سیستم عامل با حدس آن کار شما را آسان خواهد کرد و شما می توانید از نوشتن لذت ببرید.

در همین راستا گوگل در در جریان کنفرانس Google I/O بسته ای به نام Vitals را معرفی کرد که در اجرای هر چه بهتر اندروید او (O) کمک شایانی خواهد کرد. از جمله مهم ترین ویژگی های این بسته Google Play Protect است که سرویس های امنیتی مختلفی برای اندروید ارائه می دهد. از دیگر ویژگی های این بسته می توان به روان تر شدن اجرای اپلیکیشن ها اشاره کرد که در میزان کاهش مصرف باتری تاثیر بسزایی دارد. 

در این سیستم عامل زمان بوت دستگاه به نصف زمان قبلی کاهش یافته و نیز اپلیکیشن هایی چون Google Sheets با سرعتی معادل دو برابر گذشته بارگذاری می شوند. یکیدیگر از ویژگی هایی که توسط گوگل رونمایی شده است Wise limitis نام دارد که مشابه امکانات آی او اس (IOS) است در این سیستم شما می توانیدفعالیت اپلیکیشن ها را در سه قسمت سرویس‌ ها، بروزرسانی مکانی و فعالیت‌ های پنهان محدود کنید که البته مورد آخر می تواند باعث کرش کردن سیستم عامل و اپلیکیشن‌ های مختلف به‌ طور هم‌ زمان شود. 

از دیگر ویژگی های این سیستم عامل می توان به Play Console Dashboard اشاره کرد که دراختیار توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت آن ها می توانند از طریق این سیستم دقیقا بفهمند کجا و چه زمانی شارژ باتری خالی می‌شود، برنامه کرش می‌ کند و رابط کاربری دچار کندی می‌ شود، این دقیقاً همان چیزیست که می تواند باگ ها و مشکلات اپلیکیشن ها را تا حد زیادی مرتفع سازد. همچنین در این سیستم عامل می توانید شاهد حضور تکنولوژی تصویر در تصویر باشید.

 

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.