راز موفقیت استیو جابز

5
دسته بندی : اجتماعی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : 2101 بار

استیو جابز موسس اپل، یکی از کارآفرینان و البته ثروتمندان قرن 21 میباشد. اما باید دید که رمز وراز موفقیت استیو جابز چه بوده است؟

همه ما استیو جابز را میشناسیم، فردی جسور و البته خلاق که توانست با وجود سختی های بسیار زیاد در زندگی خود کمپانی اپل Apple را تاسیس کند و با تاسیس این شرکت نام خود را به عنوان یکی از موفق ترین انسان ها در تاریخ ثبت کرد. اما به راستی که راز موفقیت آقای جابز چه بوده است؟

یکی از عادات ی که استیو جابز به آن علاقه مند بود، پیاده روی کردن بود. او بسیار به پیاده روی طولانی علاقه مند بود. وی معتقد بود که این کار او برایش بسیار مفید است اما پیاده روی طولانی چه تاثیری بر ذهن و بدن فرد دارد؟ اول از همه باید گفت که این فقط استیو نبوده که از این عادت لذت میبرده، افراد مشهور دیگری مانند زیگموند فروید، بتهوون، داروین از جمله افرادی هستند که این ویژگی را دارا بوده اند. امروزه با پیشرفت انسان در زمینه های مختلف، ثابت شده است که پیاده روی برای سلامتی فرد بسیار حائز اهمیت است. اما آیا پیاده روی از جنبه های دیگری نیز برای فرد مفید میباشد؟

باید گفت که پیاده روی خلاقیت فرد را افزایش میدهد. یکی از ویژگی هایی که پیاده روی طولانی میتواند برای شما به وجود بیاورد همین خلاقیت است. وقتی بدن شما در حال تحرک است ایده های عالی میتواند به ذهنتان خطور کند، این روش از لحاظ علمی نیز ثابت شده است. طبق یکسری تحقیقات که در دانشگاه استنفورد انجام گرفته، پیاده روی میتواند خلاقیت شما را تا چندین برابرافزایش دهد و همین میتواند راز آقای جابز باشد. اما پیاده روی تنها همین ویژگی را دارد؟

پیاده روی موجب سلامتی و تناسب بدن شما میشود. جالب است بدانید که پیاده روی نه تنها تمرکز و خلاقیت شما را افزایش میدهد، بلکه سوخت و ساز را در بدن شما افزایش داده و همین باعث تناسب و شادابی بدن شما خواهد شد. هم اکنون ما در روزگاری زندگی میکنیم که روز به روز به تکنولوژی وابسته تر میشویم و این وابستگی ما را تنبل میکند. پیاده روی حتی میتواند باعث کاهش وزن شما شده و استقامت بدنتان را بالا ببرد، پس با این حساب با یک تیر دو نشان را زده اید.

اما نکته دیگر این است که استیو جابز همیشه فردی خلاق بود و از انجام کارهای تکراری وروزمره بشدت متنفر بود از نظر او یک دزد دریایی زندگی مهیج تر و بهتری از یک افسر دریایی دارد! به اعتقاد وی می بایست در همه کارهای تجاری خود متفاوت عمل کنید و شیوه خود را داشته باشید.

همه ما در طول زندگیمان فعالیتهای مختلفی انجام می دهیم اما بسیاری از آن ها از سر اجبار انجام می شوند اگر قرار است فرد موفقی در کسب و کار خود باشید پیش از شروع آن می بایست از علاقه خود به آن آگاه شوید قطعاً انجام یک فعالیت با علاقه می تواند شما را به هدف و پیروزی نزدیک تر کند.

غرور را کنار بگذارید و از همه حتی مشتریان و کارمندان خود مطالب نو و ایده های جدید بگیرید، عامل شکست شما در کسب و کارتان عدم مطالعه و استفاده از نظرات دیگران است. 

تقریباً همه ما کم و بیش راه موفقیت را می دانیم اما نکته مهم و حائز اهمیتی که اغلب آن را فراموش می کنیم به کار بردن این اطلاعات و ایمان به خودمان است. قطعاً برای رسیدن به جایگاه افرادی همچون استیو جابز باید سالها ممارست و پشتکار داشت اما رسیدن به آن جایگاه هیچ وقت دور از ذهن نیست، پس بلند پرواز باشید و با پشتکار.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.