عوامل آسیب رسیدن به مو

0
دسته بندی : پزشکی
دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 3267 بار

بسیاری از ما ممکن است به ظاهر به موهای خود اهمیت بسیاری دهیم، اما با این وجود در اصل بخاطر ناآگاهی به موهای خود آسیب میزنیم. اما عوامل آسیب رسیدن به مو چیست؟

بسیاری از ما نسبت به شرایط اقلیمی، هورمون های موجود در بدن، نوع مو، سطح استرس و دیگر عوامل بی توجهیم و این میتواند برای موهای ما مشکل ساز باشد و جز عوامل آسیب رسیدن به مو تقلی گردد. در این مطلب سعی میکنیم تا شما را با روش های درست حفاظت از مو آشنا نمائیم.

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که شامپو را به درستی انتخاب کنید. این را در نظر داشته باشید که به جای اینکه شامپوی مناسب موهایتان را انتخاب کنید شامپویی را انتخاب کنید که با بافت موهایتان هماهنگی داشته باشد. این نکته ای است که بسیاری از ما در آن انتخاب نادرستی میکنیم و جز عوامل آسیب رسیدن به مو بحساب می آید.

همیشه پیش از رفتن زیر دوش و خیس کردن موهایتان، آن را به مدت یک تا دو دقیقه شانه کنید. این کار سبب از بین رفتن، توده های گره خورده در داخل موهای تان شده و در داخل حمام با مشکل کمتری مواجه خواهید شد. این نکته ای است که میتواند شما را از شر موهای بهم گره خورده و خیس شده داخل حمام راحت کند و نیز مانع از آسیب رسیدن به موهایتان می شود.

لزومی ندارد که همیشه ابتدا موهایتان را شامپو و سپس از نرم کننده استفاده کنید. می توانید گاهی ابتدا نرم کننده زده و سپس با شامپو و کف آن موها را شسته و آبکشی کنید. این کار خصوصاً برای موهای چرب توصیه می شود که به روش شامپو کردن برعکس شهرت دارد. اگر هم موهای تان خشک است می توانید گاهی از زدن شامپو صرفنظر کنید چرا که در داخل نرم کننده نیز مواد تمیز کننده وجود دارد. با این کار، رطوبت موها را نیز حفظ خواهید کرد.

و در آخر سعی کنید همیشه به اندازه مورد نیاز موهایتان را تمیز کنید چرا که تمیز نمودن بیش از حد مو عوامل آسیب رسیدن به آن خواهد شد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.