بازیابی رمز عبور

0
دسته بندی : تکنولوژی
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : 2349 بار

بسیاری از ما حداقل یک بار هم که شده با این مسئله مواجه شده ایم که رمز عبور خود را فراموش کرده باشیم، اما باید به یاد داشته باشیم که این امکان برای تمامی سیستم عامل ها وجود دارد که بتوان یک رمز بازیابی کرد.

مطمئناً این خبر برای شما خوشحال کننده خواهد بود که میتوانید رمزهای عبور فراموش شده را دور بزنید و رمز عبور سیستم های مختلف را بازیابی کنید، اما باید در نظر داشته باشید که افراد سودجو نیز به راحتی میتوانند این کار را انجام دهند. قبل از اینکه هرگونه مطلبی را برای شما توضیح دهیم این را در نظر داشته باشید که در این مطلب قرار است روش های بازیابی پسورد سیستم عامل های مختلف را به شما آموزش دهیم و این را در نظر داشته باشید که دیگران نیز میتوانند از همین ترفندها را علیه شما استفاده کنند، مگر اینکه سیستم خود را رمز نگاری کنید. ایجاد رمز برای امنیت بیشتر شماست، اما بخاطر داشته باشید هیچگاه امنیت شما را به طور قطعی تضمین نخواهد کرد.

Windows

اول از همه بهتر است به سراغ بازیابی رمز سیستم عامل ویندوز برویم، راه های زیادی برای دور زدن این سیستم وجود دارد. ویندوز به شما اجازه میدهد تا با استفاده از یک دیسک رمزعبورتان را در فضای کاملا پوششی و با امنیت بالا تعویض کنید.

همچنین اگر از ویندوز 8 یا 10 استفاده می کنید، قادرید با ورود به حساب کاربری مایکروسافت به تعویض رمز عبور خود اقدام کرده و مجوز ورود به ویندوز را بدست بیاورید، اما فرض بگیریم که امکان دسترسی به هیچ کدام از روش های بالا را ندارید. باید گفت که بدون این برنامه نیز عوض کردن رمز ویندوزتان کار ساده است، شما باید برنامه Offline NT Password & Registry Editor را بر روی سی دی و یا فلش نصب کرده و ویندوز را بوت کنید. بعد از آن این امکان برای شما بوجود خواهد آمد که رمز ویندوزتان را به طور کامل پاک کنید. در ضمن اگر از ویندوز 8 یا 10 استفاده میکنید این را در نظر داشته باشید که با استفاده از دسترسی Administrator قادر به صدور دسترسی مجدد خواهید بود.

در نظر داشته باشید که اگر نمیخواهید همین ترفندها توسط کس دیگری علیه شما استفاده شود تنها یک راه دارید و آن این است که درایوهای خود را به صورت کامل رمزنگاری کنید و در حفظ رمزهای آن دقت لازم را داشته باشید.

Android

بسیاری از کاربران برایشان پیش آمده تا رمز لاک اسکرین اندروید خود را فراموش کرده باشند، متاسفانه باید گفت که تنها در اندروید 5.0 و نسخه های قدیمی تر این سیستم امکان تعویض رمز وجود دارد و باید گفت که گوگل این قابلیت را بر روی نسخه های جدید اندروید قرار نداده است پس نمی توانید رمز خود را بازیابی کنید.

در مورد دستگاه های قدیمی تر، کافیست رمز را چند بار اشتباه را بزنید تا عبارت (Forgot your password)،(Forgot Pin) و عبارت های دیگر از این قبیل برای شما نمایش داده شود، در این هنگام میتواند با استفاده از یوزر نیم و پسورد حساب کاربری گوگل خود این رمز را بازگشایی کنید، البته این را در نظر داشته باشید که از طریق ریکاوری اندروید نیز میتوانید این کار را انجام دهید. کافی است تا دستگاه اندرویدی خود را خاموش نموده و سپس چند دکمه را با یکدیگر نگه دارید که این دکمه ها در برند اندرویدی متفاوت است، سپس وارد حالت ریکاوری اندروید میشوید و میتوانید تنظیمات را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

Ios

در آخر،اگر رمز ( پین کد) آیفون یا آیپدتان را فراموش کنید، به هیچ عنوان امکان تعویض و بازیابی رمز آن را نخواهید داشت و برای دسترسی مجدد چاره ای به غیر از فکتوری ریست ندارید. اما نکته خوب اینجاست که اگر دستگاهتان را با اپل آیدی خود همگام سازی کرده باشید و رمز اپل آیدی در خاطرتان مانده باشد، تمام اطلاعات شما به لطف پشتیبان گیری iCloud قابل بازگردانی خواهد بود.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.