گوگل به اپلیکیشن های بی کیفیت اخطار می دهد

0
دسته بندی : تکنولوژی
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : 2051 بار

همه ما با گوگل پلی آشنایی داریم و بعضی از برنامه های این مارکت آنقدر بی کیفیت هستند که صدای کاربران را در می آورند، اما ظاهراً گوگل برای این مشکل چاره ای اندیشیده است و به اپلیکیشن های بی کیفیت اخطار می دهد.

بسیاری از برنامه های موجود در مارکت گوگل، علاوه بر بی کیفیت بودن از استانداردهای مناسب نیز برخوردار نیستند. اما گوگل چه برنامه ای برای این اپلیکیشن ها دارد؟ چند وقت پیش، گوگل از این توسعه دهندگان خواست تا بر روی کیفیت برنامه هایشان بیشتر کار کنند و از این پس به سازندگان برنامه هایی که برنامه هایشان در جمع 25 درصد نرم افزار که از لحاظ رندرینگ، ثبات برنامه و مصرف باتری قرار گیرد گوگل به این اپلیکیشن های بی کیفیت اخطار می دهد.

این برنامه گوگل به زودی باعث خواهد شد تا اپلیکیشن های موجود در این مارکت رشد کیفی خوبی داشته باشند. در کنفرانس I/O 2017 گوگل این معیارها را با حوزه هایی که  روی بهبود آنها در اندروید O تمرکز کرده به سازگاری خواهد رساند. این کمپانی شش معیار کلی تعریف کرده که نسبت به آنها نگرانی دارد.

1. کاربران در این برنامه ارور <<Application not responding>> را دریافت نموده اند.

2. برنامه حداقل یک بار تجربه کرش شدن را داشته است.

3. اپلیکیشن باعث شده تا صفحه گوشی کاربران بیش از یک ساعت روشن نگه داشته شود.

4. با رندرینگ فریم برخور داشته است.

5. اجرای اپلیکیشن با سرعت کمتر از 60 ثانیه بر فریم بوده است.

6. اپلیکیشن بیش از 10 بار در ساعت باعث روشن شدن گوشی میشود.

هنوز مشخص نیست که آیا اپلیکیشن های غیرسازگار با استانداردهای مد نظر گوگل از پلی استور حذف خواهند شد یا خیر، اما یک مسئله به خوبی روشن شده: توسعه دهندگانی که نتوانند انتظارات را برآورده کنند، شاهد تغییراتی در رتبه بندی اپلیکیشن خود در پلی استور خواهند بود.

قطعاً باید شاهد تغییرات اساسی دیگری نیز از طرف گوگل باشیم، چرا که این کمپانی در نظر دارد تا کیفیت عوامل وابسته خود را به سرعت بهبود بخشد، پس شاهد رشد کیفیت در اپلیکیشن های گوگل خواهیم بود.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.