هک با استفاده از زیرنویس

0
دسته بندی : تکنولوژی
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۲۳:۴۰
تعداد بازدید : 2564 بار

همه ما برای فیلم دیدن از زیرنویس استفاده میکنیم که این یک امر بسیار عادی است و تقریباً تمامی مردم برای دیدن یک فیلم دوبله نشده از آن استفاده میکنند اما روش جدید هک استفاده از زیرنویس است.

باید دقت کرد که هر فیلمی را از هر سایتی دانلود یا مشاهده نکنید، اگر دقت داشته باشید برخی فیلم های با زیرنویس که معمولاً بر روی سایت های مختلف بارگذاری شده و به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه ای در اختیار عموم قرار میگیرند دارای بد افزارهایی جهت هک کردن سیستم شما هستند، اما باید گفت که این فیلم ها به نوع خود از قدرت نفوذ محرمانه برخوردار هستند و میتوانند سیستم کاربر را به چالش بکشانند. کمپانی (CheckPoint) این مشکل را در مدیا پلیرها پیدا نموده است.

به گفته این شرکت، بعضی از مدیا پلیرها به دلیل برخورداری از سطح امنیت پایین به هکرها اجازه میدهند تا با استفاده از زیرنویس های آلوده شده که بر روی فیلم مورد نظر بارگذاری میشوند، کنترل سیستم قربانی را بر عهده بگیرند. در گزارشات حاکی از تحقیقات بر این زیرنویس های آلوده، مشخص شده چیزی نزدیک به حدود 200 میلیون کاربر در سرار جهان در معرض حمله هکرها به نحوه مذکور قرار دارند.

به یاد داشته باشید که زیرنویس ها همیشه توسط سیستم های امنیتی دستگاهتان به عنوان یک فایل امن و قابل شناخته شده در نظر گرفته میشود و همین امر موجب میشود تا سیستم های امنیتی دستگاهتان از وجود یک بد افزار در زیرنویس غافل شوند. خبر بدتر برای کاربران این است که هکرها قادرند تا با استفاده از ترفندهای مختلف، امتیاز زیرنویس های خود را دستکاری کرده و با امتیازهای بالا به صدر فهرست سایت ها بفرستند و همین امر موجب میشود تا کاربران بیشتر در معرض قربانی شدند قرار گیرند.

مدیا پلیرهای «PopcornTime» ،«VLC» ،«Kodi» و «Stermio» در معرض خطر حملات مورد بحث قرار دارند که البته همه این اپلیکیشن ها در آپدیت اخیر خود، مشکل امنیتی مربوط به زیرنویس را برطرف کرده اند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.