گوشی ویروسی چه مشخصاتی دارد؟

0
دسته بندی : موبایل
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : 7702 بار

گوشی های اندویدی معمولاً از لحاظ امنیتی نسبت به دیگر سیستم عامل ها ضعیف میباشند، همین باعث شده تا این گوشی ها بیشتر در معرض ویروس ها و بد افزارها قرار بگیرند.

البته این موضوع در مورد گوشی های اندرویدی را باید به خاطر داشت که همیشه ویروس ها عامل اصلی کند شدن سرعت گوشیتان و یا ریستارت های پی در پی و مشکلات سخت افزاری نیستند و بسیاری از مردم به اشتباه تصور میکنند که گوشیشان آلوده به ویروس شده است. در این مطلب ما سعی میکنیم تا انواع راه ها برای وارد شدن یک بد افزار به گوشی شما را توضیح دهیم.

اولین روشی که اکثر گوشی های همراه اندرویدی به دام آن می افتند و خود کاربر نیز از این مسئله بی اطلاع است، دانلود اپلیکیشن های نامعتبر یا از درگاه نامعتبر میباشد، سعی کنید فقط و فقط از مارکت های خود گوشی برنامه دانلود کنید، چرا که مطمئن باشید اپلیکیشن های داخل مارکت گوشیتان، قبل از بارگذاری به دقت بررسی شده و تایید خواهد شد وسپس برای دانلود شما بارگذاری میشود.

یکی از نشانه هایی که میتواند شما را در خصوص وجود ویروس آگاه کند، خالی شدن سریع باتری است. جالب است بدانید که ویروس ها موجب خواهند شد تا حجم پشتیبانی باتری گوشیتان کم شود و در نتیجه تلفن شما زودتر از قبل، باتری خالی خواهد کرد. البته توجه داشته باشید که همیشه این مورد صدق نمیکند، گاهی ممکن است مشکل از خود باتری گوشیتان باشد.

در گوشی های اندرویدی ممکن است به یکباره با روشن شدن ناخواسته جی پی اس روبر شویم اما نمی توانیم این مورد را دلیل ویروسی شدن گوشی خود بدانیم. در صورتی که اگر به شکل ناگهانی متوجه شدید که وای فای گوشیتان از کار می افتد می توانید به ویروسی شدن شک کنید و برای اینکه از شر این موضوع رها شوید باید گوشیتان را ریست کنید.

پیشنهاد ما به شما این است حتماً از آنتی ویروس های قوی نظیر نود 32 که یکی از برترین آنتی ویروس های شناخته شده در دنیا است، استفاده نمایید. میتوانید آنرا در فروشگاه لیموسبز خریداری کرده و نصب نمایید تا اسمارت فون شما در برابر بدافزار حفاظت شود.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.