موبایل اندرویدی خود را چگونه پیدا کنیم؟

0
دسته بندی : موبایل
سه شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۲۲:۳۰
تعداد بازدید : 8500 بار

بحث گم کردن اسمارت فون ها توسط کاربران امروزه به یک امر همگانی تبدیل شده است، کمپانی هایی مانند اپل توانسته اند تا این مشکل را با استفاده از برنامه Find My Iphone که در تمامی گوشی های اپل به صورت پیش فرض نصب است را، کنار بزنند. 

اما باید گفت که هنوز اندروید چنین برنامه ای را به این صورت داخل موبایل ها قرار نداده است. باید گفت که اپل در این زمینه یک قدم از اندروید جلوتر است، چرا که حتی دسترسی به شبکه Icloud نیز بسیار آسان بوده میتوان با داشتن یک دستگاه با اتصال به اینترنت و مراجعه به سایت www.icloud.com به این سایت متصل شد و پس از وارد کردن یوزر و رمز اپل آیدی، به راحتی گوشی مفقود شده را پیگیری کرد. البته این را نیز باید در نظر داشت که گوگل مارکت در این زمینه به کمک کاربران اندرویدی آمده و با قرار دادن برنامه های متعدد، کار را تا حدی برای کاربران خود راحت کرده است.

یکی از این برنامه ها که صد البته برنامه بسیار خوبی به نسبت دیگر اپلیکیشن های گوگل پلی است، Find My Device نام دارد. این اپلیکیشن قدرتمند میتواند گوشی اندرویدی شما را در صورت دسترسی گوشیتان به اینترنت، ردیابی کند. در نظر داشته باشید که پس از دانلود و نصب آن، باید همگام سازی کامل گوشی و اپلیکیشنتان را به اتمام برسانید. این برنامه قادر است تا هنگام مفقود شدن گوشی اندرویدی شما، برای آن پیغام فرستاده یا زنگ، گوشی را به صدا در آورید. همچنین این برنامه هنگام همگام سازی از شما یک شماره پیش فرض درخواست میکند که میتوانید در موقع لزوم از آن استفاده کنید. بدین ترتیب بر روی صفحه گوشی گمشده شماره پیشفرض نمایش داده شده و دکمه Call Me وجود دارد که این دکمه میتواند به کسی که گوشی شما را پیدا نموده کمک کند تا با شما تماس بگیرد.

اگر میخواهید از این برنامه برای گوشی اندرویدی خود استفاده کنید، باید پس از نصب و همگام سازی، با رایانه یا هر دستگاه دیگری وارد سایت www.android.com/find شوید و به Find My Device دسترسی پیدا کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

 

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.