آمازون رشد بی سابقه ای را تجربه می کند

0
دسته بندی : تکنولوژی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۰۶:۰۰
تعداد بازدید : 2008 بار

سایت آمازون را یم توان به جرات تنها سایتی نامبرد که همه کاربران دنیای مجازی با آن آشنایی دارند، سایت آمازون به برآورد اقتصاددانان ثانیه ای هزار دلار در آمد دارد و این چیزی است که آمازون را پیش از هر موقع دیگری قدرتمند میسازد.

باید گفت که سهام آمازون در روز سه شنبه رشد بی سابقه ای را تجربه کرده است، جالب است بدانید که ارزش سهام شرکت آمازون به 1000 رسیده است، این رقم نجومی برای آمازون و کارمندانش قطعاً خبر خوشی خواهد بود و باید گفت که ارزش سهام سایت آمازون نسب به سال گذشته میلادی چیزی در حدود 40 درصد افزایش داشته و جالب اینجاست که هم اکنون تنها هفت کمپانی در دنیا وجود دارند که سهام آنان بیش از هزار دلار است، رقمی که اگر سهام آمازون افزایش یابد آمازون نیز به جمع این هفت کمپانی خواهد پیوست.

شرکت آمازون که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کند در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد. دفتر مرکزی آمازون واقع در شهر سیاتل، ایالت واشینگتن، آمریکا است. موسس این کمپانی جف بزوس نام دارد که هم‌ اکنون سمت مدیرعاملی آمازون را نیز به عهده دارد.

باید گفت که این شرکت در ابتدا در زمینه فروش کتاب فعالیت داشته و با گذر زمان توانسته تا حوزه گسترش خود را بیشتر کند و هم اکنون آمازون سایتی است که در آن قطعاً از شیر شتر مرغ تا جان آدمیزاد را پیدا خواهید کرد. همچنین در سال 2014 آمازون توانست تا 63 درصد از فروش آنلاین و همچنین 30 درصد از فروش کل کتاب های دنیا را به خود اختصاص دهد.

یکی از محصولاتی که برای الکسا سود آور بوده، دستیار هوشمند الکسا است که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۷ میزان سوددهی آن به ۶۰۰ میلیون دلار برسد. الکسا هم‌ اکنون روی بسیاری از محصولات اشیای هوشمند نصب است.

آمازون هم اکنون یکی از بزرگترین سایت های خرید و فروش آنلاین در نیا محسوب میشود.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.