طریقه انتقال مخاطبین گوشی

0
دسته بندی : موبایل
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۲۲:۳۰
تعداد بازدید : 9831 بار

اگر به خاطر داشته باشید، زمانی که گوشی جدیدی میخریدیم تنها دغدغه مان درج دوباره اطلاعات و مخاطبین در گوشی جدید بود که خوشبختانه این مشکل با پیشرفت تکنولوژی حل شده است.

شماره تلفن های مختطبین داخل گوشی برای ما با ارزش ترین قسمت تلفن همراه هستند، از این رو در ادامه مطلب به طریقه انتقال مخاطبین گوشی می پردازیم.

اول از هرچیزی، یک حساب کاربری گوگل برای خود درست کنید، این حساب گوگل برای هر دو نوع سیستم عامل جواب خواهد داد پس از این بابت که گوشیتان آی او اس یا اندروید میباشد، نگران نباشید. اگر هنوز حساب کاربری گوگل برای خود ایجاد نکرده اید، به صفحه اصلی گوگل بروید و گزینه Create Account را انتخاب کنید و مراحل لازم را طی نمایید تا حساب گوگل برای شما ایجاد شود.

اگر دوست دارید اطلاعات خود را از گوشی آی او اس به اندروید منتقل کنید، پس از ایجاد حساب، داخل منوی تنظیمات آیفون خود شوید و یکی از گزینه های Calendars,Mail,Contacts را انتخاب نمائید، توجه داشته باشید که با استفاده از این سه گزینه میتوانید حساب کاربری گوگل خود را با آیفون تان پیکربندی نمایید پس از آن سیستم از شما می پرسد که مایل به همگام سازی کدام یک از بخش های حساب کاربری گوگل خود هستید. مطمئن شوید که گزینه Contacts (مخاطبین) انتخاب شده باشد. پس از آن تلفن هوشمند اندروید و آیفون شروع به همگام سازی مخاطبین با یکدیگر می کنند. این بخش ممکن است با توجه به تعداد مخاطبین تان کمی طول بکشد.

البته این را در نظر داشته باشید که به هیچ وجه اتصال گوشیتان با اینترنت نباید قطع شود چرا که این عمل با استفاده از اینترنت صورت خواهد گرفت. در پایان نیز سیستم آیفون شما نوتیفیکیشن پایان عملیات را برای شما نمایش میدهد.

روش دیگر موجود، استفاده از آیکلود (Icloud) برای جابجایی اطلاعات است، اگر از آیفون استفاده میکنید، حتماً این سرویس برای شما فعال میباشد و این فرآیند نباید مدت زیادی طول بکشد. با ضربه زدن روی گزینه Account در قسمت تنظیمات آیفون، میتوانید فهرست آیکلود را مشاهده نمایید.

بعد از انتخاب گزینه مورد نظر، بخش مخاطبین یا Contacts را فعال نمایید، سپس آیفون به شما پیغام خواهد داد که مخاطبانتان را با آیکلود ادغام نمایید. بعد از اتمام این فرآیند، به آدرس www.icloud .com بروید و پس از وارد کردن اطلاعات لازم، بخش Contacts را انتخاب نمایید.روی آیکون چرخ دنده در گوشه پایین سمت چپ کلیک نموده و سپس گزینه Select All را فشار دهید. پس از آن مجدداً روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید و گزینه Export vCard را انتخاب کنید، به gmail.com بروید، روی دکمه Mail ضربه بزنید و سپس گزینه Contact را انتخاب کنید.

روی تب More کلیک نموده، پس از انتخاب گزینه Import روی Choose File ضربه بزنید و فایل vCard ذخیره شده را انتخاب کنید. با پایان عملیات Import، جیمیل مخاطبینی که ایمپورت شده اند را به شما نشان خواهد داد. در این رابطه ممکن است با برخی مخاطبین تکراری مواجه شوید. به سادگی با کلیک روی گزینه Find & Merge Duplicates در زیر تب More می توانید این مشکل را نیز حل کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.