گوگل از هوش مصنوعی کمک می گیرد

0
دسته بندی : تکنولوژی
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۲۳:۳۰
تعداد بازدید : 2012 بار

همانطور که میدانید، یکی از عواملی که همیشه باعث به دردسر افتادن کاربران این سرویس میشود، ایمیل های اسپم و فیشینگ است. اما گوگل با استفاده از هوش مصنوعی سعی بر رفع این مشکل دارد.

گوگل از هوش مصنوعی کمک می گیرد، گوگل در نظر دارد که از این پس به مقابله با این هرزنامه ها بپردازد، حتماً از این مسئله آگاه هستید که این سرویس در دنیای اینترنت بسیار حیاتی بوده و نقش مهمی را در بین ازتباط کاربران با یکدیگر یا ارتباط با موسسات مالی دارد. بعضی از این ایمیل ها تبلیغاتی هستند و بعضی دیگر نیز حاوی یک سری بدافزارهای مخرب میباشند که میتوانند سرویس قربانی و حتی سیستم وی را دستکاری نمایند. طبق آخرین اخبار، دقت سرویس جیمیل gmail برای شناسایی پیام های فیشینگ و اسپم ها با استفاده از هوش مصنوعی تا ۹۹.۹ درصد افزایش یافته است.

البته قبل از هرچیز دیگری هنگامی که شما قصد باز نمودن یک ایمیل مشکوک را دارید، گوگل به شما هشدار میدهد، google به تدریج مخاطبان شما را خواهد شناخت و می تواند بر اساس سایر اطلاعات مشترک کاربری افراد مورد اعتماد برای ارسال اطلاعات حساس از طریق ایمیل را شناسایی نماید. بنابراین پیام های هشدار برای تمام مخاطبان و در هر شرایطی نمایش داده نخواهند شد. هدف اصلی از ارائه آپدیت مذکور حفظ امنیت اطلاعات حساس کمپانی های تجاری و جلوگیری از افتادن کاربران در دام شیادان اینترنتی اعلام شده است.

یکی از عواملی که باعث شده تا گوگل این عملیات را پیاده سازی کند، حمله های فیشینگ پی در پی به این سرویس بوده است که هم اکنون کاربران میتوانند با خیال راحتتری اقدام به استفاده از این سرویس نمایند. هم اکنون این عملیات پیاده سازی شده و میتوان گفت که جیمیل از این پس با کمک هوش مصنوعی به طور بسیار امن تر و دقیق تر در اختیار کاربران خود میباشد.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.