چگونه با کار کمتر، بازدهی بیشتری داشته باشیم؟

4
دسته بندی : اقتصادی
جمعه ۱۳۹۶/۰۳/۱۲ ۱۸:۴۵
تعداد بازدید : 2066 بار

اگر به مدت زیاد سخت کار میکنید و تلاش خود را مبنی بر بازدهی زیاد گذاشته اید اما هنوز نتیجه ای نگرفته اید، باید علت این رشد نکردن را درون خود جستجو کنید.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد چگونه با کار کمتر، بازدهی بیشتری داشته باشیم؟ درست است که شما در حال تلاش کردن به سوی یک هدف معین هستید، اما در نظر داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است راهی که در پیش دارید بسیار سخت و طولانی مدت باشد، تصور کنید دو را پیش رو دارید، یکی از آنها یک جاده با آب و هوای بسیار مطلوب و زیبا و یک راه آسفالت شده، قطعاً این مسیر باید بسیار خوب بنظر برسد اما اگر زمان زیادی را از شما برای رسیدن به هدف بگیرد، هنوز قبول میکنید که به این مسیر ادامه دهید؟ در صورتی که جاده دیگر سخت و سنگلاخی و با هوای بسیار نا مطلوب است. اما این راه سخت یک راه میانبر برای شما محسوب خواهد شد.

یکی دیگر از کارهایی که با آن میتوانید بازدهی خود را افزایش دهید، مرور روز خود قبل از خواب میباشد، سعی کنید قبل از اینکه به تختخواب بروید، چند دقیقه با خود فکر کنید که امروز چه کارهای مثبتی در جهت رسیدن به هدف انجام داده اید؟ آنها را بر روی کاغذ پیاده سازی کرده و در انتها برنامه فردایتان را یادداشت کنید. در نظر داشته باشید که هنگامی که برنامه روزانه تان را با موفقیت به اتمام میرسانید، کار خاصی انجام نداده اید ولی وقتی کار مثبت دیگری را اضافه بر سازمان انجام میدهید، در واقع بازدهی مثبتی داشته اید.

در آخر سعی کنید که از روز خود لذت ببرید، به یاد داشته باشید که ممکن نیست که کاری را با حس خوب انجام بدهید و نتیجه خوبی نداشته باشد. انرژی مثبت یکی از راه های موفقیت است و میتواند مسیر را برای شما لذت بخش کند، چرا که با انرژی مثبت شما خط پایان خود را نگاه میکنید نه مسیرسختی که در آن قرار گرفته اید و همین دوراندیشی دریچه ذهن شما را باز خواهد کرد و دیگر مشکلات امروز را به هیچ وجه بزرگ نخواهید دید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.