راه حل سخنرانی بدون استرس

0
دسته بندی : اجتماعی
شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : 2365 بار

اگر هدفتان تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق است، باید گفت که اولین چیزی که شما باید یاد بگیرید، سخنرانی بدون ترس و استرس است. اما این امر چگونه محقق میشود؟

آیا هنگام سخنرانی استرس دارید؟ راه حل سخنرانی بدون استرس کدام است؟ اول از همه باید بدانید که در مورد چه موضوعی می خواهید سخنرانی کنید، قبل از اینکه سخنرانی خود را شروع کنید، روی برگه متن سخنرانی خود را نوشته و شروع به تمرین کنید، در این حالت مغز شما علاوه بر آمادگی که پیدا میکند، استرس کمتری به شما منتقل خواهد کرد چرا که سخنرانی در پیش روی شما را مانند یک برنامه از پیش تعیین شده میداند.

دوم اینکه سعی کنید الگوریتم های سخنرانی را رعایت کنید، اگر دقت داشته باشید، تعدادی از افراد هستند که هنگام سخنرانی و یا صحبت کردن، مردم را سر جای خود میخکوب میکنند. اما ترفندهای آنان چیست؟ سعی کنید برای اینکه شنونده خسته نشود تن صدای خود را بالا و پایین کنید وبا یک سطح صدای یکسان صحبت نکنید، شما با اینکار مغز شنونده را هوشیار نگه میدارید و وی میتواند به راحتی به حرف های شما گوش دهد.

ترفند دیگری که شما باید به کار ببرید این است که سعی کنید با اعتماد به نفس صحبت کنید. هنگامی که دارید با موضوع پروژه تان سخنرانی میکنید سعی کنید اعتماد به نفس خود را نسبت به متن و پروژه خود از دست ندهید، همین باعث میشود که سخنرانی شما پیش از پیش مورد قبول واقع شود.

یکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید این است که خودتان را باور کنید، وقتی شما به خود باوری بالایی دست پیدا میکنید حرفتان پیش از پیش در میان حاضرین شنیده خواهد شد و همین از استرس شما خواهد کاست. علاوه بر این سعی کنید به هیچ وجه حتی لحظه ای لکنت زبان نگیرید، این کار همانند یک چاقو طناب بسته شده به مغز شنونده را میبرد و او را به ته دره پرت میکند.

راه حل دیگر تمرین سخنرانی جلوی آئینه است، اگر بتوانید قبل از اجرای سخنرانی خود تمریناتی روبروی آئینه داشته باشید و حرمات بدن، نحوه ایستادن و میمیک صورت خود را ارزیابی کنید و از رفتارهای آزار دهنده اجتناب کنید، می توانید یک سخنرانی بدون استرس را تجربه کنید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.