روش های ارتباط بهتر با مشتریان

0
دسته بندی : اقتصادی
یکشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : 2351 بار

این روزها که فناوری و تکنولوزی روز به روز در حال پیشرفته تر شدن میباشد، ارتباط با مشتریان و فروش نیز روز به روز سخت تر میشود، چرا که همگام با پیشرفت تکنولوژی نیز انسان ها روز به روز تنبل تر و بی حوصله تر میشوند. در این مطلب قصد داریم تا روش های ارتباط بهتر با مشتریان را توضیح دهیم.

برای ارتباط بهتر با مشتریان اول از همه در نظر داشته باشید اولین برخورد حرف اول را میزند به یاد داشته باشید که اولین برخورد همیشه تاثیرگذارترین برخورد میباشد، به طوری که به طور مادام العمر در ذهن طرف مقابل نقش خواهد بست، پس اگر میخواهید مشتری ثابت داشته باشید این نکته را که انسان ها از دو نوع هوش برخوردار هستند، هوش IQ(که به معنای هوش انسان در حل معادلات و اعداد و ارقام میباشد) و هوش EQ(که هوش و ذکاوت انسان در رابطه با ارتباط با انسان های دیگری است) جالب است بدانید که انسان میتواند EQ خود را افزایش دهد.

مشتریان خود را بشناسید

در وهله اول سعی کنید که به آنالیز مشتریان خود بپردازید، میتواند با استفاده از هر نوع نشانه ای مانند اسم، فامیل، طرز صحبت کردن و حتی نوع پوشش مشتری به وی نزدیک شوید، مشتری باید احساس کند که شما با او تفاهم نظر دارید. سعی کنید به مشتری القا کنید که سلایق او را میشناسید و به انها احترام میگذارید.

فراموش نکنید، گوش مشتری را خسته نکنید

به هیچ عنوان مشتری خود را خسته نکنید، بعضی ها عادت دارند با توضیحات بیجا و معطل کردن مشتری، به اصطلاح خودمانی مشتری را بپرانند. این کار به غیر از اینکه مشتری ثابت خود را تبدیل به یک مشتری گذری کنید، سودی نخواهد داشت.

مشتری را به عنوان یک کیسه پول نگاه نکنید

بسیاری این عادت غلط را دارند، مشتری یک آدم عادی به حساب می آید و این شما هستید که باید بهترین نوع از کالا و خدمات خود را به او ارائه دهید. به یاد داشته باشید که مشتری حتی با استفاده از آنالیز نوع رفتار شما، افکار شما در رابطه با وی را خواهد فهمید.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.