شیائومی و اپل در رقابتی تنگاتنگ

0
دسته بندی : موبایل
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۲۲:۰۰
تعداد بازدید : 9240 بار

دو کمپانی شیائومی و اپل سهم تقریباً یکسانی از گجت های پوشیدنی دارند، این خبر شاید باور نکردنی بنظر برسد اما نشان دهنده رقابتی تنگاتنگ میان xiaomi و apple است.

گزارشات شرکت IDC حاکی از آن است که هر دو کمپانی شیائومی و اپل به ترتیب با کسب 14.6 و 14.7 درصد از بازار، رقابت سرسختانه ای را برای تصاحب بازار گجت های پوشیدنی در پیش گرفته اند. جالب است بدانید که فیت بیت در طی چند وقت گذشته جای خود را به شیائومی واگذار کرده و در مقام سوم این بازار جای خوش کرده است. سهم فیت بیت از این بازار نسبت به سال گذشته چیزی در حدود 10 درصد کاهش یافته است و معلوم نیست که عاملان این شرکت برای رشد این کمپانی چه برنامه ای پیش رو دارند.

بد نیست بدانید که اپل با وجود قیمت بالاتر جایگاه اول را به لطف وجود اپ های فراوان و پشتیبانی مناسب، سهم قابل توجهی از بازار گچت های پوشیدنی را کسب کرده است که این قطعاً میتواند برای طرفداران اپل خبر خوشی باشد. طبق گزارشات چیزی در حدود 24.7 میلیون دستگاه از گجت های پوشیدنی در سه ماه اول سال جاری به فروش رسیده است که همین امر نشان دهنده رونق این بازار میباشد، همچنین آمار و ارقام نشان میدهد که این میزان نسبت به سال گذشته چیزی در حدود 17.9 افزایش داشته است.

اپل شب گذشته در جریان WWDC امسال به‌ روزرسانی جدید واچ‌ او‌ اس را معرفی کرد، با این حال بسیاری از علاقه‌ مندان منتظر معرفی نسل جدید ساعت‌های هوشمند کوپرتینویی‌ها هستند. سامسونگ هم در یک سال اخیر با توجه به رشد عرضه‌ی ساعت‌های هوشمند خود توانسته است سهم خود در این بازار را به ۵.۵ درصد برساند.

نظر شما چیست؟ آیا روزی گجت های پوشیدنی میتوانند جای اسمارت فون ها را بگیرند؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.