اینترنت 5G در راه ایران

0
دسته بندی : موبایل
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : 8209 بار

به تازگی اپراتور همراه اول به عنوان اولین اپراتور کشور با کمپانی فلاندی نوکیا Nokia همکاری هایی در زمینه پیاده سازی نسل پنجم تلفن همراه (5G) در ایران تفاهم نامه هایی امضا کرده اند.

نوکیا Nokia هم اکنون با نام برترین ارائه دهنده خدمات LTE در جهان شناخته می شود. در مراسمی که صورت گرفت، مدیرعامل شرکت همراه اول، مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای جنوبی شرکت نوکیا و همچنین جمعی از مدیران نوکیا نیز حضور داشتند. همچنین گفتنی است تفاهم نامه ای که بین این دو کمپانی امضا شده، تا سال 1400 شمسی ادامه خواهد داشت. البته این را نیز در نظر داشته باشید که مشترکین همراه اول به زودی می توانند اینترنت 5G را همگام با دیگر کشورهای پیشرفته دنیا تجربه نمایند.

لاذم به ذکر است که هنوز اپراتورهای دیگر در رابطه با این موضوع اقدامی نکرده اند و می توان گفت که همراه اول اولین اپراتوری خواهد بود که به این نسل انقلابی تلفن همراه 5G دسترسی خواهد داشت. گفتنی است که همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه در ایران و در حوزه مکالمه و اینترنت همراه و اولین ارائه دهنده اینترنت نسل ۴.۵ تلفن همراه در کشور، هم اکنون ۹۷۵ شهر را تحت پوشش نسل ۳ و ۷۳۵ شهر را تحت پوشش نسل ۴.۵ تلفن همراه قرار داده است و با این اقدام همچنان پیشرو بودن خود را در ارائه آخرین فناوری ها، ادامه می دهد.

 

قطعاً استفاده از اینترنت همراه امروزه دغدغه بسیاری از کاربران است از این رو اپراتورها باید برای رفع نیاز کاربرانشان از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا بهره ببرند، تکنولوژی های جهانی روز به روز در حال بهتر شدن هستند کاربران ایرانی نیز همانند سایر کاربران دنیا احتیاج به اینترنت را در هر لحظه بیشتر حس خواهند کرد.

نظر شما چیست؟ آیا 5G میتواند جایگاه خوبی را در ایران به دست آورد؟

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.